| ericrobert100 a întrebat:

Vreau sa imi fac prieteni noi, cineva din Germania? Zona Stuttgart?

4 răspunsuri:
| CassiusAlexander a răspuns:

Ieși afară și întreabă, nu aici pe TPU.

| Fabianaa a răspuns:

Dacă vrei prieteni din Germania de ce întrebi asta pe un site romanesc?

| IubescRomânia a răspuns:

Bine că toți emigrați, toți plecați fără să vă mai întoarceți, vă uitați țară, limba și neamul. Degeaba a scris Eminescu poezii, degeaba și-au dat viața strămoșii noștri pentru Marea Unire, că a venit rusu' să ne despartă. Degeaba s-au sacrificat oameni și oameni pentru țară, că voi fie plecați la străini fie vă lăsați călcați în picioare de aceștia chiar în propria țară.

| DARKSMOKE01 a răspuns (pentru IubescRomânia):

Daca in tara asta nu ai un viitor! Si traiul de viata e mic! Eu intr-un an ma mut in Norvegia! Ma obliga cineva sa stau in tara? De ce sa stau cu toti incultii si cu toti analfabetii? De ce nu sa ma duc intr o tara care se promoveaza educatia?