| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau top de hartie care sa aiba colile mai groase. Am avut unul recent de la Doule A sau ceva de genul dar nu mai gasesc pe nicaieri. Imi puteti recomanda o alta firma? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Hârtia normala are 80 g/mp. Hârtie mai groasă înseamnă 100 g/mp pentru că de la 120 g/mp e semicarton.
Găsești aici :
https://www.dpap.ro/hartie-alba-a4-100-g-mp-500-coli-top-optiimage.html

| Bondarel99 a răspuns (pentru Hammurabi):

Înseamnă ca aia pe care o mai luasem eu și nu mi-a placut avea 70, ca am văzut pe net ca se pornește de la 70 g.

| Hammurabi a răspuns (pentru Bondarel99):

Hârtia de scris pornește de la 60.
Hârtia de copiator e de 80.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Hammurabi):

Am ajuns la concluzia ca firma e cea care conteaza. Topul cel vechi avea coli de xerox de 80 g, iar cel pe care l-am luat eu acum cateva zile de la alta firma are coli de xerox tot de 80 g dar vezi prin ele, asa subtiri sunt. sad