| SlaYeR92 a întrebat:

Vreau sa intru in Politehnica (Bucuresti) la electronica & telecomunicatii, automatica sau FILS. Mi s-a zis ca e un calvar sa intru acolo si ca trebuie sa inveti inzecit fata de liceu. E cineva care invata acolo si ar putea sa-mi confirme/infirme asta?

4 răspunsuri:
| Ema_4103 a răspuns:

Si eu vreau sa dau la politehnica anul asta.Dar m-au speriat comentariile unora care au spus ca e foarte greu.Eu nu ma dau in laturi cand e vorba de invatat, dar sper sa nu ajung cu diploma in mana si sa nu am unde sa ma angajezsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt facultati destul de grele, si trebuie sa-ti sacrifici o buna parte din timpul liber, spre deosebire de alte facultati, acolo majoritatea chiar invata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la automatica in anul I si da, trebuie sa inveti mai mult decat in liceu dar din fericire majoritatea studentilor au un sistem foarte bun "de protectie" si cand e prea solicitant intri in modul standby si gata big grin Programul e cam aglomerat, nu prea iti ramane timp si de altceva.

| Esf22321 a răspuns:

Mamăă, să ştii că pe orice ramură a politehnicii ai fii, vei regreta că te vei duce la poli, deoarece este o facultate grea şi acolo trebuie' să înveţi pe brânci.