| Marius19980 a întrebat:

Hei, am si eu nevoie, va rog, de niste informatii despre admiterea la Universitatea Politehnica Bucuresti. Doresc sa dau la Automatica si Calculatoare, la Electronica Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, la Inginerie Indistriala si Robotica (nu stiu daca poti aplica la atatea facultati happy ) Din cate stiu la primele doua se da admitere prin concurs si la cealalta se da prin dosar. Vreau sa stiu care e treaba cu:
- preadmiterea acea sau admitere anticipata si cu admiterea de care se sperie toata lumea;
- cand se dau si cum se procedeaza;
- cum se intra la taxa? Adica daca iau o nota mica intru la taxa?
- cat conteaza media din bac?
Multumesc si va rog nu va obositi sa scrieti daca nu aveti informatii utile happy

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"va rog nu va obositi sa scrieti daca nu aveti informatii utile"

două click-uri pe site-ul facultății și te lămurești. De ce nu vrei să te obosești să faci asta?

| KovacsB a răspuns:

Raspunsul corect este da.