| tudorflorin96 a întrebat:

Vreau sa va intreb cum ar fi daca guvernul ar propune un sondaj despre rromi in acest sodaj sa fie doua variante prima varianta sa fie cam asa:rromi sa fie numiti romani si recunoscuti romani, rromi sa dispara ca populatie din cartile de istorie si etc adica rromi sa fie o singura populatie iar a doua varianta ar fi ca rromi sa nu mai aiba statutul de minoritate romana si sa piarda toate drepturile care le au in acest tara. voi ce varianta ati alege.ati alege varianta omeneasca sau varianta rasista?

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Sa dispara!
No offence
Sunt insuportabili.

Hail Hitler

| LostHappiness a răspuns:

As alege varianta rasista. Poporul rrom a fost intotdeauna si cred ca asa va si ramane un popor migrator. Nu au nici un drept sa ia parte din populatia romana doar din cauza coincidentei intre nume.

| danyskete a răspuns:

Eu unul m-as abtine, insa as propune un sondaj prin care acesti 'rromi' sa (re)devina 'rromi'. Spun asta deoarece este f. confundabil (rrom - Romania) si ne afecteaza f. mult atunci cand iesim din tara.