| Vboi00 a întrebat:

As dori sa fac un imprumut bancar pe o perioada de 5 ani, insa nu stiu la ce banca sa apelez pentru a face acest lucru.
Eu ma gandeam la doua variante: ING si BCR. Dintre aceste doua banci pe care ati alege-o si de ce? Ce alte variante mi-ati m-ai putea propune?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti alege dupa DAE (dobanda anuala efectiva) mai mic: http://www.bankingnews.ro/banci-credite-de-nevoi-personale-dobanzi.html
Vezi care este cel mai mic si acolo mergi (mama). Dupa cum am citit eu sunt in ordine : Ideea Bank, BCR si Transilvania. ING are mai mare de 10%.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal o alegi pe aia la care iti incasezi salariul pentru ca ai dobanzi mai mici. In rest te duci la fiecare banca ceri o oferta pentru creditul de care ai nevoie si vezi care e mai avantajoasa

| Vboi00 explică (pentru suntserios):

Eu sunt minor, mama mea doreste sa faca imprumutul, am uitat sa mentionez acest lucru. Ea incaseaza banii cash, nu foloseste vreo banca.