| Laryssaa a întrebat:

Vreau si eu statusuri Gen `` copilarie``love struck!

Fundaa!:*

2 răspunsuri:
| TheLocaKid a răspuns:

Copilăria este locul unde Dumnezeu poate fi substituit c-un simplu surâs.
Copilăria. Singurul paradis pierdut.
Copilăria este inima tuturor vârstelor.
Copilăria este o lume de miracole şi de uimire a creaţiei scăldate în lumină, ieşind din întuneric, nespus de nouă şi proaspătă şi uluitoare.

Copilăria e taina dezvăluirii viitorului.

Copilărie. Perioadă a vieţii umane, intermediară între idioţia prunciei şi nebunia tinereţii - la doi paşi de păcatele maturităţii şi la trei de regretele bătrâneţii.

Daca pastrezi copilaria mereu cu tine,nu vei imbatrani niciodata.

Copilărie. Perioadă a vieţii umane, intermediară între idioţia prunciei şi nebunia tinereţii - la doi paşi de păcatele maturităţii şi la trei de regretele bătrâneţii.

Copilăria este o lume de miracole şi de uimire a creaţiei scăldate în lumină, ieşind din întuneric, nespus de nouă şi proaspătă şi uluitoare. -

aforisme, citate, cugetari celebre Copilaria- o imensa nevoie de mirare.

aforisme, citate, cugetari celebre Copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile.

opilaria... mai intotdeauna ea trezeste in sufletul omului un sentiment de melancolie?:lumea tihnei in care viseaza gingas si cu sfiala mugurul omenesc ce abia se deschide la viata. Varsta de aur? Nu, varsta neputintei si a sensibilitatii aproape bolnave.

Copilaria este somnul ratiunii.

Copilaria... mai intotdeauna ea trezeste in sufletul omului un sentiment de melancolie?:lumea tihnei in care viseaza gingas si cu sfiala mugurul omenesc ce abia se deschide la viata. Varsta de aur? Nu, varsta neputintei si a sensibilitatii aproape bolnave.

Un copil poate oricand sa invete un adult trei lucruri?: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste.
Copilaria este primavara tineretii.

Lumea aceasta a amintirilor din copilarie,a vorbelor si a jocurilor pe care le nascoceam mi se va parea,mereu,dureros de mai adevarata decat cealalta lume.

Copilaria e o lume aparte; pentru noi e o lume ciudata,fantastica, ireala, pentru cei ce fac parte din ea dimpotriva, una reala si plina de armonie!

Copilaria este locul de refugiu al problemelor insolubile.

Copilaria -o nevoie imensa de mirare.

Copilaria este regatul unde nu moare nimeni.
Sper ca te-am ajutat.:X

| Ridimaah a răspuns:

Pai daca vrei u status copilarie este un pic greu dar nu-ti face proble