| alexandru1014 a întrebat:

Salutare, se pare ca am fost depistat cu Covid. Am o tuse uscata dar rara, febra nu am facut. Am avut o zi dureri de cap iar acum am mici dureri de spate sau cutie toracica. Aceasta sa fie forma usoara?
Multumesc mult!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stie nimeni sa iti raspunda. Eu personal zic ca nu e bine sa simti la plamani. Dupa ce iti trece mergi sa iti faci un film la plamani

| DenisAurelian a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, am o ruda de 45 de ani care a avut, fara tuse, respira ok, primele zile era ok, dupa a inceput sa aiba dureri groaznice de cap, durere de muschi, si dupa au trecut brusc simptomele pentru cateva zile, dupa care au revenit la fel de rau si spre final, dupa ce testul a iesit negativ inca mai avea dureri de muschi si oboseala.