| anonim_4396 a întrebat:

Dificultate minora in respiratie, disconfort la piept, ocazionala disconfort la spate. Dar fara febra, fara tuse, pot fi simptome de covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da'radiografie ți-ai făcut?

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

De abia 1 zi mi-a aparut. Am avut of faza acu 2 saptamani, dupa care vreo 2 zile m-a durut spatele, dupa aia pace. Acu a inceput sa ma doara din nou, si respir mai greu Am inceput un tratament anti-bronsita (tratamanentul specific e recomandat de doctori pentru cei care au bronsita, insa eu nu-s sigur daca am sau nu) Mai las pana saptamana viitoare sa vad cum evolueaza daca nu., merg la doctor. Nu stiu ce sa zic ca tusea ar trebui sa fie prezenta atat la Covid cat si la Bronsita dar eu nu tusesc nici una. Temperatura e de 36, 3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, mie îmi sună a anxietate, și disconfortul la spate ar putea indica o alta problema medicala, sau o alta varianta ar fi că durerea de spate sa radieze in piept aceeași problema o am și eu, dar eu am probleme la coloana tu nu știu dacă ai, daca nu ai poate fi ceva la plămâni sau rinichi depinde unde e localizată durerea. poate fi o răceală ceva...

| Balalau95 a răspuns:

Nuuuu, si mie imi curge nasul dupa ce bag LIMBA in beutura, 5 zile dupa ce am iesit afara ultima oara, si apoi imi trece in 20 de mins
iar asta s-a intamplat in ultimile 5 zile, IMEDIAT dupa ce am bagat limba in beutura (DE FIECARE DATA)... DAAAAAAAAAAAA, SUNT BEUTOR... get over it

siiiiiiiIIIIII, NU ies din casa decat 1-2 over MONTH (I work in IT, from home... REALLY)

pentru tine, intrebarea e cand ai intrat intr-un potential contact ultima oara (lucru pe care NU l-ai scris aici)

| Vash96 a răspuns:

E clar covid mami e dentist