| nobody_9468 a întrebat:

1.Crede'ti ca este normal ca iubitul vostru sa tachineze alte fete?
Adica ceea ce facea cu mine anul trecut face cu altele acum, le pisca, la ia in brate, etc.
2. Dar daca vi se spune ca va inseala(adica le tachineaza si altii zic ca ma inseala) voi cum ati reactiona? Nici nu stiu daca merita sa'mi stric"reputatia" din cauza lui...Sunt foarte nehotarata in chestia asta, nu stiu de ce dar probabil ca ma gandesc ca am sanse la alti tipi mult mai Ok si decat sa sufar din cauza lui sa'i dau papucii si sa accept alti baieti in viata mea.
3.Si inca o intrebare...cand ne certam, de fapt cand ma cert singura el tace, si-mi da dreptate, eu n'am nevoie sa zica la fel ca mine, vreau sa'mi dea argumente in ceea ce a facuthappy, de ce tace?laughing

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

Inainte sa pui botu ca te inseala informeazate sa ai dovezi, ca lumea in ziua de azi e perversa rau, sh nimeni nu iti vrea binele, sh lumea in ziua de azi stii cum e? Daca ai dat o basina spune ca te'ai *** pe tine laughing. Deci ai grija eu spun sa nu te iei dp gura lumii, de exemplu fosta prietenului meu face orice sa ne desparta, si cred ca daca ar reusi ar da o petrecere ca ne'am despartzit, cum aude ca ne certam un pic imediat il suna isi face alte id'uri si intra pe el pe mes, analizeaza bine persoanele care iti spune ca te inseala, si asa e si prietenul meu glumeste cu prietenele de-ale mele le invita la cafea, dar in primul rand stiu ca nu ar iesi ca l'am pus la proba el le i'a la misto, dupa depinde ce fel de persoana e prietenul tau, si asa e si al meu cand ma cert cu el tace ca sa nu ne certam, ca stie cum sunt eu, cand vede ca ma enervez incepe sa'mi vorbeasca sa'mi zica si parerea lui, si incepem mai tare sa ne certam laughing si la cate faze i'am facut eu lui sh el mie am ramas tot impreuna daca vrei trimite'mi un msj si lasa'mi id tau sa mai vb daca iti face placere:X. te'am :*

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, am sa iti dau un raspuns general... daca tachineaza alte fete nu inseamna ca le iubeste sau cine stie ce, poate asa e felul lui de a fi, e mai cu tupeu, mai glumet, e adevarat ca nu trebuie sa intreaca masura sau sa te dea pe tine la o parte, dar cunosc multi baieti care isi iubesc prietenele dar glumeste si cu altele, dar eu zic ca din moment ce e cu tine inseamna ca pe tine te iubeste, dar daca chiar te deranjeaza asa mult chestia asta vb cu el si spune-i ce simti, ca asa e cel mai bine.Nu trebuie sa asculti ce spune altii, trebuie sa ai incredere in el.Eu nu m-as lua dupa vorbe daca mi s-ar zice ca ma insala nu as baga de seama ca trebuie sa am incredere ca asa trebuie sa fie intr-o relatie. Poate el tace cand tu te certi cu el pentru ca nu vrea sa se certe si el si cearta sa degenereze, sau cine stie, poate se simte cu musca pe caciula, sau nu vrea sa te contrazica sa nu apara alte discutii in contradictoriu, nu uita ca comunicarea e foarte importanta si orice ar fi vb cu el.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu e normal ce face el, dar poate fi ceva involuntar, multi flirteaza doar pentru ca nu au ce face! Nu trebuie sa te sperie asta, desi nu e tocmai ok daca tu i-ai spus ca te deranjeaza si tot face acest lucru. Daca nu ai vorbit cu el despre asta, atunci e timpul s-o faci ca mai tarziu e mai greu!

| gigiro a răspuns:

In general, baíetii care fac ceea ce face prietenul tau au ceva don-juanesc in ei si nu se vindeca niciodata (cu mici exceptii, cand pun mana pe o femeie adevarata) De aceea exista acei barbati in varsta carora le curg balele cand vad o fata tanara si frumoasa.Eu nu zic ca asa este prietenul tau, dar faptul ca tace, imi demonstreza ca se simte vinovat.Nu stiu ce sa te sfatuiesc, in orice caz, daca nu se linisteste, uita-l.

| Anemona a răspuns:

1. e lcar ca daca tachineaza alte fete si asa facea si cu tine cand te placea nu merita sa iti bati capul cu el. sfatul meu sincer.lasa-l

2. daca iti spun si altii si observi si tu e clar ca nu e un ingeras nu?

3. tace pentru ca stie ca ai dreptate si se simte vinovaat

| Mina a răspuns:

Parerea mea este ca lui nu ii prea pasa de relatia voastra, de aia nu incearca sa se dezvinovateasca niciodata. Nu mi se pare normal sa ia in brate alte fete. Daca as fi in locul tau, l-as parasi! O viata avem, nu trebuie sa o irosim cu cineva care nu ne merita. Bafta happy.

| AnAiLuI a răspuns:

1.Nu[pai sa le bata dalaughing]
2. Poi i-as da papuceiibig grin nu merita sa stau cu un baiat care se da la altele
3. tace ca probabil nu`i pasa big grin si asa scapa mai repede de tine x(
Eu cred ca nu merita tipu` sa stai cu el.

| kytty a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discuti serios cu el pe tema asta

| silver19 a răspuns:

Nu o sa-ti raspund decat la o intrebare si e de ajuns!
1.NU! daca TINEA la tine nu facea asa ceva, e un cocalar care vrea fie in centrul atentiei.
Daca esti mai cu capu pe umeri ii dai papucii fara discutii, cum s-a mai spus nu se merita...

| zuzulici a răspuns:

Hm... poate e prea emotionat sa raspunda sau vrea sa vezi ca u ai dreptate
:*

| ////////////// a răspuns:

Draga mea nu e bine ceea ce-a facut cu tine sa faca si cu altele dar poate asa se comporta el cu fetele, poate altfel nu poate, iar cind va certati si el tacea, inseamna ca nu-i prea pasa de ceea ce se intimpla, tu meriti mult, mai mult cauta ceva simplu si sincer nu suferi, traeste-ti viata din plin.bafta