| justonethear a întrebat:

Buna Ziua TPU, as avea nevoie de ajutorul vostru. Vorbesc de aproximativ 2 luni cu un baiat care din pacate este dintr`un oras apropiat. Nu este o distanta prea mare, problema este ca, deseori ne certam din cauza distantei, eu nu pot sa ma duc acolo, dar nici el nu poate venii la mine desi am vrea amandoi chestia asta. Am niste parinti foarte stricti, precizez faptul ca tatal meu este de etnie roma. Nu am voie nicari, si imi sunt interzise multe lucruri, inclusiv un prieten. Nu as vrea sa pierd aceasta persoana, in trecut am trecut printr-o perioada foarte grea. Ma cert cu mama aproape zilnic, nu am tupeu sa-i spun de el, nici nu vreau sa-mi imaginez cum va reactiona. Va rog frumos, ajutati-ma cu un sfat, stiu ca o solutie trebuie sa existe. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Incearca sa faci compromisuri cu ei. Adica, daca esti cuminte si nu le dai motive de ingrijorare, sa nu aibe motiv sa nu te lase sa te duci undeva. Discuta cu ei si explica-le ca te deranjeaza anumite lucruri si ca ai vrea sa iesi si tu. Acum, depinde si de varsta ta. Parintii uneori exagereaza. E normal sa nu isi doreasca sa ai un prieten, necunoscandu-l. Daca tu si baiatul respectiv va placeti, nu cred ca strica sa incercati.

| MissExtasy95 a răspuns:

Daca tineti unul la altul veti trece peste toate..cu timpul se vor rezolva toate problemele. Incercati sa va vedeti chiar daca nu puteti face asta prea des. Problema cu parintii va trece cu timpul...Pup:*

| justonethear explică:

Nicaieri* scuzati-mi greselile, ma grabeam.

| underword a răspuns:

Voi ii dati raspuns da niciunu nu poate sa face sa ii zica la parinti ca ai iubit/a si nu te lasa.