| anonim_4396 a întrebat:

18 ani.nu am facut'o pana acum.am o relatie de 1 an si cateva luni cu un baiat care e super de treaba.stia de la inceput ca sunt virgina si nu ma fortat deloc s-o facem. faza este ca acum imi spune ca a trecut 1 an si na.nu facem ceva? am stat de vb despre asta si imi este foarte frica.am multe motive pentru asta
1. mi-e frica sa nu se rupa prezervativul ca am tot citit pe net despre asta
2.sa se intample ceva gresit si sa raman insarcinata
3. mi-e rusine complet de corpul meu(nu sunt slaba dar nici balena dar tot mi-e rusine.)
4.sa nu il satisfac deloc.
el mi-a spus ca nu ma nasc invatata si ca trebuie incercat si invat pe parcurs.prblm este ca el si'a dat seama ca vreau asta, ca il iubesc dar nu am curaj.am incredere ca o sa aiba grija de mine dar totusicrying((
mi-a propus s-o facem anal dar nici acolo nu sunt sigura. e mai dureros asa? nu patesc nimica? am citit de nu stiu ce boli ce se pot face din sexul anal. mi-a zis asta ca o solutie sa nu ma dezvirgineze deocamdata si daca e sa ma doara rau, se va opri.
eu i'am propus sa'i fac oral(chiar daca nu sunt de acord cu asta si imi este complet scarba) si stiu ca vrea si el sa vada cum e.asta fiind ca o "amanare" pana la momentul oportun s-o facem calumea. dar nu stiu acolo ce sa fac?
va rog ajutati-ma ca eu nu stiu ce sa fac. e aiurea complet.alt baiat pana acum ma parasea dar el nu a facut'o.ma iubeste foarte mult

10 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Tie ti-e frica de sex, mai bine o lasi balta pana mai cresti. cat despre propunerile voastre laughing nu mi se par idei bune pentru prima data.

| Neimportant a răspuns:

Nu rişti, nu câştigi. Este foarte bine că la această vârstă eşti virgină. Dacă faci sex protejat nu ai cum să rămâi gravidă iar anal te doare prima oară dar după te obişnuieşti şi o să-ţi placă. Încearcă că nu o să ţi se întâmple nimic rău.batting eyelashes

| Noreasontosimle a răspuns:

Ai 18 ani, Daca te iubeste. Si il iubesti lasa-te dusa de val. iubiti-va si, n-are rost sa faceti cum zici tu mai intai anal sau oral. dACA iti displace complet n-are rost. Ai incredere in el, iti va arata el totul, va avea grija de tine si nu o sa-ti para rau. Pana la urma tot se va intampla asta, curand sau mai tarziu. Iar chestia cu ruperea prezervativului, nu stiu ce sa zic numai in cazul in care e de proasta calitate, sau este expirat. In rest nu-s sanse sa se rupa. Si nu ai cumsa ramai insarcinata daca, folosesti prezervativ, si el nu isi va da drumul in tine.blushing. Ai grija de tine. ceaw:*

| SociallyDepressed a răspuns:

Pentru tine conteaza doar faptul ca ati fost impreuna 1 an?
Daca nu esti pregatita, sau daca nu vrei nu o face.Nu te panica.
Cand iti incepi viata sexuala trebuie sa ti cont de varsta,de baiatul cu care o faci si trebuie sa fi sigura ca vrei asta!
Prietenul tau daca te iubeste, ar trebui sa te astepte si sa te inteleaga.
Daca faci sex anal te poti alege cu rupturi de muschi, incontinenta de materii fecale, hemoroizi, infectii, cancer, etc deci mai bine nu.
In rest, ii dau dreptate userului @FranzKafka

| chakuza a răspuns:

E decizia ta ce vei face, dar cel mai important sa folositi prezervativ(neaparat) ca sa nu auzim mai incolo ca ai burtica.

| Roxyuy a răspuns:

Nu mai astepta si fa-o,mai ales ca ai varsta potrivita. Tuturor ne-a fost frica dar trebuie s-o faci pana la urma, nimeni nu a murit din asta. Cat despre anal/oral, nici gand sa faci, mai ales ca esti incepatoare.

| ReiVaN a răspuns:

O sa ramai fata batrana in ritmu` asta

Răspuns utilizator avertizat
| lady_9994 a răspuns:

Pai in primul rand daca faci sex anal sau oral exista posibilitatea sa va excitati si sa treceti si la gaurica minune dar de ce iti este frica?
prezervativul nu se va rupe daca e bun si daca nu dai cu nici un lubrufiant pe el
fa-o si iti va placea
iar despre sex oral ce sa zic...e scarbos dar pana la incercare ca dupa ii rupi pantalonii dupa el

| dya_4462 a răspuns:

Desi sunt mai mica decat tine cu un an pot sa-ti dau un sfat
daca il iubesti sincer fa-o. oricum daca nu o faci acum tot va trebui. daca simti ca poti nu mai amana si daca te iubeste va avea grija cu tine
bafta si fa ce iti spune inima nu te mai gandi ca ramai insarcinata daca folosesti prezervativ bafta multa