| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta si ma repet pentru ca nu mi'au fost de ajuns primele sfaturi.18 ani.nu am facut'o pana acum.am o relatie de 1 an si cateva luni cu un baiat care e super de treaba.stia de la inceput ca sunt virgina si nu ma fortat deloc s-o facem. faza este ca acum imi spune ca a trecut 1 an si na.nu facem ceva? am stat de vb despre asta si imi este foarte frica.am multe motive pentru asta

1. mi-e frica sa nu se rupa prezervativul ca am tot citit pe net despre asta

2.sa se intample ceva gresit si sa raman insarcinata

3. mi-e rusine complet de corpul meu(nu sunt slaba dar nici balena dar tot mi-e rusine.)

4.sa nu il satisfac deloc.

el mi-a spus ca nu ma nasc invatata si ca trebuie incercat si invat pe parcurs.prblm este ca el si'a dat seama ca vreau asta, ca il iubesc dar nu am curaj.am incredere ca o sa aiba grija de mine dar totusicrying((

mi-a propus s-o facem anal dar nici acolo nu sunt sigura. e mai dureros asa? nu patesc nimica? am citit de nu stiu ce boli ce se pot face din sexul anal. mi-a zis asta ca o solutie sa nu ma dezvirgineze deocamdata si daca e sa ma doara rau, se va opri.

eu i'am propus sa'i fac oral(chiar daca nu sunt de acord cu asta si imi este complet scarba) si stiu ca vrea si el sa vada cum e.asta fiind ca o "amanare" pana la momentul oportun s-o facem calumea. dar nu stiu acolo ce sa fac?

va rog ajutati-ma ca eu nu stiu ce sa fac. e aiurea complet.alt baiat pana acum ma parasea dar el nu a facut'o.ma iubeste foarte mult

9 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica love struck daca te protejezi totu va fi oklove struck o sa iti placa, iar dupa prima partida de sex o sa vrei tot mai mult love struck

| ThePunisher a răspuns:

Mi se pare ca te stresezi mult prea mult pentru niste chestii aiurea gen 'daca nu o sa il satisfac?'. Satisfactia vine si din sentimente, ca doar faceti dragoste ca doi iubiti, nu sex ca doi straini. Intr-un fel are si el dreptate, daca relatia merge bine, va iubiti si exista incredere reciproca, de ce sa nu faci pasul asta? Oricum, in final tie iti apartine decizia daca sa o faci sau nu. E bine totusi ca iti pui problema metodelor contraceptive, dar stai linistita, prezervativul e printre cele mai sigure metode (98%). Daca folositi ceva gen Durex sunt slabe sanse sa se rupa.

| euI a răspuns:

Fata sub nici o forma oral sanu faci prostia asta ce poti sa faci in acest caz daca iti este frica de toate optiunile este sa iti cumperi opastila de a doua zi pune-l sa ia niste prezervative de calitate ma rog si sa aiba grija de tine fiind prima data.el te preseaza ceea ce nu e bine si daca te iubea asa de mult gasea o solutie impreuna cu tine pentru asta nu tinea mortis sa o faceti si asa mai departe repet nu sex oral nu fa prostia asta mai bine te risti sa se rupa prezervativul

| Musiclove18 a răspuns:

Buna,eu zic ca e ok.Intr'adevar a asteptat mult si asta arata ca te iubeste foarte mult vorba ta nu stiu ce baiat din zilele astea ar fi stat atat.insa trebuie sa te simti pregatita,si nu accepta anal e foarte scarbos.straight faceeu zic sa alegeti un moment frumos si sa faci sa fie special prima data, discuta cu el spune'i cum vrei sa fie ambianta tot si poate va fi ceva de neuitat la mine asa a fost.happyNu am regretat nici o clipa, iar temerile tale unele sunt nejustificate.Se mai rupe prezervativul dar sunt solutii in cazul asta.si foarte rar sa foloseasca durex negru e eficient,nu trebuie fii complexata draga mea pentru ca daca el a ales sa stea cu tine un an si ceva cum spuneai nu ar fi stat daca nu te placea daca nu te iubea,nu vorbi tu in locul lui, iar de satisfacut aici nici nu se pune problema cand sunt sentimente la mijloc e abosult magic, asa ca zic sa iti iei inima in dinti si el sa pregateasca un moment de neuitat. Sper ca te'am ajutat.Succes si take care:*

| UPSsss a răspuns:

Daca te iubeste fff mult merita sa faci pasul.dc sa nu faci sex normal si sa incepi cu anal sau oral! lasa-te purtata de val si nu mai fi asa stresata si vei cedea ca va fi bine! succes

| bebin a răspuns:

Parerea mea e sa astepti pana esti pregatita. El stia ca esti virgina si nu cred ca i-a garantat nimeni ca o sa iti pierzi virginitatea cu el. Parerea mea e ca presiunea pusa de el nu e buna si cred ca trebuie mai intai sa contaataci un pic. Spune-i clar ca nu esti pregatita si daca nu ii convine sa se duca la alta. daca te iubeste va mai astepta. Daca nu...te va parasi. Poate asa e mai bine. Scapa de presiunea de pe umerii tai

| Mâţa67 a răspuns:

In primul rand renunta la ideea cu oralu' ca s-ar putea sa il inveti cu narav.In al doilea rand ai o varsta la care e o mandrie proprie sa fii virgina,insa depinde daca esti adepta ideii de a nu face sex decat dupa ce te casatoresti,dar daca nu esti, atunci incearca; ia niste pastile, prezervative de calitate, fa-o normal si Dumnezeu cu mila! Ce-o fi o fi, numai daca esti sigura ca te iubeste si are grija de tine.Bafta!

| zuzautza a răspuns:

Curaj...eu cred ca se merita, mai ales ca a stat sa te astepte atata timp.Nu mai fi complexata de cum arati el sigur te iubeste si iti garantez ca nu iti vede defectelehappy

| theone100 a răspuns:

De-as gasi eu fete numai ca tine...