| Iancugeorgiana a întrebat:

A trecut o luna de cand numai suntem impreunasad.El a pus punct relatiei noastre spunand ca nu crede ca suntem potriviti si ca numai merge merge.Am fost un an impreunasadprimul meu prietensad.Imi lipseste tot ce faceam impreuna,imi lipseste el,imi lipsesc clipele petrecute impreunasad.
Am incercat sa il tratez cu indiferenta dar pur si simplu cand il vad pe strada nu ma pot abtine sa nu il bag in seamacrying.Am incercat sa numai merg prin locurile unde mergeam noi, sa ies prin alte locuri dar degeaba numai la el ma gandesc mereusad.El a spus ca numai vrea sa se mai impace cu mine niciodata si eu inca nu pot sa acept acest lucrusad.
Ce as mai putea face? pur si simplu simt ca numai am putere
Cum sa il reusesc sa il uit?
Din cate am vazut el a ales sa mearga pe drumul lui insa eu nu pot face acest lucrusad
Am nevoie de sfaturi de la voisad

8 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Auci nasol!
Hai mai fata, fi barbata, aici problema ta e ca nu ai ambitie! Trebuie sa ai ambitie sa poti sa il uiti! Cel mai bun sfat e sa il uiti! Insa iti trebuie ambitie, tupeu, si un pic de nesimtire cu bun simt! Atata timp cat el stie ca inca il mai placi, nu il mai atragi cu nk! El ar putea sa se joace cu tine, si sa ii fi o marioneta! Ceea ce cred ca tu nu ai vrea asta! E binew intr-un fel aqma ca sti cum sta treaba cu sentimentele : iubire si ura! Decat mai tarziu e bine si aqma! Incearca sa iti petreci ziua cu prietenii, distreaza-te, si mai sunt si alti baieti! Mai sunt si alti baieti care te plac insa tu nu ii observi! Da-le si lor un pic de atentie, incurajeaza-i sa te abordeze, si lasa-te abordata! Cat despre fostul tau prieten, daca, mai exista cazul cand o sa te vezi cu el, uita-te pe cer, uita-te la un magazin, baga-ti ochii in telefon, oricealtceva, si arata-i ca nu esti trista, arata-i ca sti sa zambesti, si ca nu te afecteaza cu nimic! Nu il mai baga in seama, lasa-l pe el sa te bage in seama! El e cel care trebuie sa te salute daca m are bun simt! Daca e sa re bage in seama, nu dispera si apoi sa incepi sa vorbesti muult ca strici toot, il saluti si atat, si iti vezi de treaba, dar cu zambetul pe buze! Succes si data aviatoare nu mai fi naiva! Tu esti cea care trebuie sa controleze situyatia, si lasa sentimentele deoparte!

| ynna93 a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva, eu am prieten de 2 ani jumate, si in primele sase luni fusese totul ok, dar apoi am observat eu ca se cam plictiseste si ca vrea sa faca altceva, sa iasa afara cu prietenii cu masinile ( e un impatimit al masinilor/ motoarelor ) si am tacut din gura, cand la un moment a pus punct, eram la fel treceeam prin aceeasi situatie, il vedeam prin oras si nu stiam ce sa mai fac, dupa o luna a venit inapoi, desigur l-am primit cu bratele deschise, cand ne-am intalnit dupa o luna ca si cuplu a fost cred ca cea mai frumoasa zi din viata mea de pana acum. Intr-un final am ajuns la concluzia ( vazand acelasi lucru si la prietenele mele) ca baietii se obisnuiesc mai greu cu o relatie de lunga durata, mai ales daca inainte erau mai libertini, si pur si simplu trec printr-o faza, vor sa fie din nou "liberi" ( doar era destul de liber si cand eram impreuna) si dupa isi dau seama ca poate era mai bina cu fosta. Asa a fost si in cazul meu, el a realizat ca tine intr-adevar la mine, drept dovada suntem impreuna si la momentu actual, de atunci nu s-a mai intamplat asa ceva. Asa ca singurul meu sfat e sa astepti, sa vezi cum decurg lucrurile, o luna doua, daca vezi ca el chiar numai vrea sa continue relatia atunci inseamna ca nu a tinut la tine asa de mult, daca se intoarce atunci multa bafta de acum incolo.

| draky90 a răspuns (pentru ynna93):

Uuuuu,bun site-ul acesta, mai vad si eu ce confesiuni mai faci laughing
Vin cu o mica completare, depinde si de firea baiatului si anturajul sau.

| Wihox a răspuns:

Incearca sa pui mai putin zahar in cafea.

| neutrino a răspuns:

Adesea aud aceasta intrebare: cum sa-l uit? De ce sa uiti clipele frumoase? Dar in tinerete trebuie sa tinem cont ca relatiile au si sfarsit. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai vorbim cu fostii parteneri. Tine si de cultura noastra felul cum ne despartim si de respectul pe care trebuie sa-l avem mai departe fata de fostul partener.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul tau prieten...nu o sa il uiti prea repede.
De fapt, nu o sa-l uiti niciodata ( "Prima iubire nu se uita niciodata"), dar, peste ani de zile, cand iti vei aminti de el, nu va fi o amintire dureroasa, ci una placuta.
Ce ai tu de facut este sa lasi totul asa cum e.
Doar trecerea timpului va vindeca totul.
Daca el nu te mai vrea, trebuie sa accepti, nu ai alta calestraight face. Inseamna ca nu era persoana potrivita pentru tine.
In fine, orice sfarsit e un nou inceput.
Incearca sa iesi cu prietenii, sa cunosti oameni noi etc., asa iti vei mai lua gandul de la el pentru cateva clipe.
Te sfatuiesc sa nu incepi o relatie DOAR ca sa il uiti, pentru ca vei suferi si ii vei simti lipsa mai mult.
Ai si tu putin orgoliu: De ce sa ma injosesc pentru cineva care nu ma pretuieste? Trateaza-l cu indiferenta, ai mai multe de castigat: el va vedea ca poti trai si fara el, ca ai inceput un nou capitol din viata FARA EL...
Daca mereu il bagi in seama, normal ca el isi pierde interesul...iar cand va vrea din nou o iubita, va crede ca esti la dispozitia lui.
Deci, arata-i ca nu ai nevoie de el oh go on.
Sunt atati baieti pe lumea asta...de ce sa plangi dupa unul care nu te merita?
In timp ce tu plangi dupa el, baiatul potrivit trece pe langa tine iar tu nu il observi, pentru ca traiesti in trecut. Prezentul conteaza!
Sfatul meu este, pentru inceput, sa te descarci! Adu-ti aminte toate clipele petrecute alaturi de el si plangi (doar o zi)...Si dupa aceea, intreaba-te: oare chiar merita? In timp ce eu plang, poate ca el se distreaza cu alta.
Dupa aceea, cand te vei mai gandi la el, nu vei mai suferi atat de mult (iti spun asta din propria experienta).
Deci, mergi mai departe fara sa privesti in urma.
Bafta!kiss

Răspuns utilizator avertizat
| TheWildRose a răspuns:

Incearca sa uiti...stiu ca nu poti si ca iti e greu dar distreaza-te uita de toate problemele petrece mai mult timp cu prietenele va jucati faceti chestii de fete usor usor ai sa vezi ca va fi mai bine si eu am fost ca tine si acum pur si simplu ma doare undeva sunt o groaza de baieti in lumea asta ai sa vezi ca vei cunoaste unul mai bun ca el! succes!