| sorina18 a întrebat:

Am facut tot ce am putut sa il uit pe fostul meu prietensaddar pur si simplu nu reusescsad.Am incercat sa il tratez cu indiferenta,sa evit locurile unde mergem noi,sa numai stau prin preajma lui dar nimicsad numai la el ma gandesc mereu...
Gandul ca numai putem fi impreuna niciodata ma omoara,imi distruge sufletul pe zi ce trecesad.Mi-a mai ramas doar speranta ca poate intr-o zi se va intoarce inapoi la minesad.
Tot am luptat sa ne impacam dar degeaba, am obosit sa lupt fara rostsad.
Si il mai vad si zilnic pentru ca sta langa blocul meu.Cand vad ce vesel este,cum se distreaza pe afara,cat de repede a uitat totul si fara remuscari merge inainte ma distrugesad.
Am fost impreuna un an.El a pus punct relatiei spunand"nu suntem potriviti"sad. Suntem despartiti de o lunasad.
A fost prima mea iubire, primul de la care am invatat atatea dar un singur lucru a uitat sa ma invete si acela cum sa traiesc fara elsad.
Cum sa ies din starea asta? simt ca numai pot...
Cum sa il reusesc sa il uit si eu si sa pot merge pe drumul meu?sad

6 răspunsuri:
| Florinapopica a răspuns:

Momentan nu ai ce sa faci draga meastraight face. Incearca sa te obisnuiesti ca nu mai esti cu el! Ma gandesc ca esti frumoasa si mai sunt si alti baieti. Nu se opreste lumea la el. Ai un viitor in fata. Inteleg, prima ta iubire blabla! Dar trebuie sa treci peste, trebuie sa fi puternica. Daca el a pus punct doar cu ' nu ne potrivim'... draga nu e asta. E alt motiv. Dupa un an iti spune ca nu va potriviti. Si el e vesel fericit fara nici o remuscare. E ceva la mijloc. Dar tu trebuie sa ridici fruntea si sa mergi inainte...Mai sunt pe pamantul asta 31514516859696 de baieti.

| neutrino a răspuns:

In primul rand ca iubirile nu pot fi uitate. Cum sa uiti clipe fericite din viata ta? Apoi, cand incepi o relatie, esti constienta ca are si un sfarsit. Capul sus si incearca sa mergi singura. Inainte, nu inapoi. Spre uimirea ta, ai sa reusesti. Bafta.

| spi a răspuns:

Stii cum il uiti? cu timpul.bafta

| AngelGirl5 a răspuns:

Hmmm. Urata treaba. Si eu am trecut prin asta, deci cunosc sentimentul.
Pai sa-ti zic ce-am facut eu : eram exact ca si tine : incercam sa-l evit, dar asta insemna sa fug de el, iar eu nu sunt o lasa, am sters tot ce-mi amintea de el, tot degeaba. Eram in situatia in care, daca a doua zi ma suna, eram dispusa sa il iert si s-o iau de la capat. Eram cu psihicul la pamant, si sa tinem cont ca, de asemenea, a fost prima mea iubire, cica. nu vedeam lumea fara el. m-a invatat multe, daaar m-a invatat si sa-l urasc. Asta trebuie sa inveti si tu. Sa-l detesti pentru a nu mai intra in viata ta, in cazul in care va mai dori asta. Si, dupa aproape un an, a intrat, pe neasteptate, un baiat in viata mea. Ziceam ca niciodata n-o sa-l uit pe fostul, si ma durea ca el avea pe alta. Eeee, si ce sa vezi, incetul cu incetul, m-am indragostit de actualul. Si sincer, acum stau si ma intreb cum de am crezut ca-i asa greu sa-l scot pe fostul din viata mea.
Asa ca draga mea, ai viata inainte. Nici un baiat nu trebuie sa te puna la pamant. Trebuie sa te gandesti cate mai ai de trait si daca o sa suferi dupa fiecare esec, atunci ce sens mai are viata?! nu te vei putea bucura de frumusetile ei.
Fi optimista. Iesi. Distreaza-te. Banuiesc ca esti tanara, nu trebuie sa te inchizi in tine si sa crezi ca totul s-a sfarsit. Mai sunt baieti, o multime.
Be strong happy.

| Cr1su a răspuns:

Heii,adevarul e ca o relatie ca a ta nu are cum sa treaca atat de repede adica el ar mai putea sa te placa daca a trecut doar o luna de cand ca-ti despartit asa ca fal gelos! afiseaza-te cu altcineva si urmareste-i reactia atunci aisa stii imediat daca relatia asta ar mai putea exista sau nu, mult succes

| Mariela007 a răspuns:

Pai pentru inceput..ala nici macar nu e un motiv adevarat, daca era destul de matur si daca intr-adevar tinea la tine iti spunea adevarul motiv, probabil a fost un las si nu a stiut cum sa scape mai repede si credea ca asta e cea mai usoara solutie. Nu ai mentionat daca v-ati mai despartit in anul acela, si daca ati mai facut-o si ti-a mai spus cel putin o data motivul asta..clar ti-ai pierdut timpul degeaba.Nu o sa reusesti sa il uiti daca stai pe site si pui intrebari despre el. Inteleg, ai vrut sa afli cum sa treci peste, dar sa fim serioase..chiar o sa asculti vreun sfat din tot ce iti spunem noi? Vrei sa il uiti? Foarte bine. Sta langa blocul tau. Asa si? Daca el e fericit, fi si tu fericita.Ce te opreste sa iesi afara cu prietenii tai si sa te distrezi? Poti sa plangi in casa, poti sa plangi un an, doi, si o sa iti treaca, dar in nici un caz nu iti va trece daca stai sa te gandesti tot timpul la ce face el, la cat de vesel e, la cum nu ii pasa ca v-ati despartit. Daca esti o fata desteata si cu capul pe umeri vei vedea ca ai un viitor in fata si sunt multi baieti cu care poti avea o relatie frumoasa bazata pe adevar, nu pe niste motive lase. Faci cum vrei, e alegerea ta. Daca vrei sa treci peste si sa uiti, urmeaza-ne sfaturile. daca nu ai de gand si isi place sa te torturezi singura ..stai si urmareste-l pe el cat e de fericit.