| Papusika1Mika a întrebat:

Acesta e mai mult o intrebare ce o adresez baietilor:
Deci, sunt o fata timida, si nu ies pe la discoteca, si nu ma machiez... Baietilor le plac astfel de fete, sau ar trebui sa ma schimb?! Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu trebuie sa iesi neaparat pe la discoteca.

Insa trebuie sa te simti bine in pielea ta, sa te distrezi, sa razi.

Cel mai mare defect al cuiva e proasta dispozitie dupa mine.

Iti spun din proprie experienta.

Eram complet asocial. Veneau fratii pe la mine, eu ma refugiam in calculator.

La petreceri, eu eram in coltul canapelii dinspre calculator.

Nu pot sa spun ca acum sunt sufletul petrecerilor, insa stiu sa ma simt bine in pielea mea, mai spun o gluma, zambesc, fac o conversatie usoara.

Conteaza sa nu refuzi socializarea.

Nu trebuie neaparat sa o cauti.

Dar atunci cand se intampla sa fii intr-un grup trebuie sa ai si tu o contributie a ta cat de mica.

Eu unul nu merg la discoteca. Nu imi place. Nu imi plac cluburile si toate astea.

As iesi in oras daca ar fi cluburi ceva mai selecte unde sa ascult melodii de Frank Sinatra, Joe Dassin, etc.

Melodii care presupun tandrete, dansuri lente.

Zbenguiala nu e stilul meu.

Dar uneori se va intampla sa fii invitat la o petrecere. Si trebuie sa te adaptezi.

Mereu refuzam sa dansez dar cu timpul am invatat sa am mai mult incredere in mine si astfel a inceput sa imi placa sa dansez.

Referitor la machiaj, depinde. Poate te-ar avantaja, poate nu.

Eu unul stiu ca nu e ceva care sa influenteze in mod categoric.

Iubita mea de exemplu dimineata o vedeam fara machiaj si tot imi spunea ca e urata, ca nu stiu ce, dar eu nu vedeam lucrurile astea. Eu vedeam fata pe care o iubesc fara machiaj. Mai tarziu urma sa o vad cu machiaj. Nu insemna mare lucru.

Sunt baieti de toate tipurile. Daca vrei unul care sa aprecieze o fata ca tine, iti spun sigur ca exista. Cel putin unul.

Depinde acum si ce baieti iti plac tie.

Daca tie iti place un baiat si frumos si increzator si toate cele, trebuie sa fii si tu pe masura si asta inseamna ca trebuie sa iesi din zona de confort si sa te pui un pic in situatii penibile, e singura cale.

Chiar daca te gandesti ce o sa zica x sau y pentru ca nu te pricepi la ceva, trebuie sa incepi de undeva.

Nimeni nu s-a nascut invatat.

De obicei e greu sa gasesti pe cineva echilibrat. Sa fie si profund pe interior dar sa aiba si simtul umorului dezvoltat si incredere foarte mare in el.

Increderea e de obicei atuul baietilor,, rai''.

Profunzimea e atuul baietilor buni.

Se intampla uneori ca un baiat bun sa se sature sa sufere mereu din iubire si sa impartaseasca din calitatile baietilor buni, cum ar fi umorul, increderea fara a neglija cine este el cu adevarat, fara a uita sa iubeasca si sa fie sincer.

E greu insa ca sa intalnesti un astfel de baiat, iar daca il intalnesti trebuie sa fii pe masura asteptarilor lui.

Eu unul mai degraba te sfatuiesc atunci cand va fi sa iti placa de un baiat, sa fie genul mai linistit, dar nu prea linistit.

Sa fie un pic mai indraznet ca tine si asta te va ajuta enorm.

Tu ai nevoie de o persoana care sa iubeasca sincer dar sa aiba si un pic de indrazneala.

Persoana asta te va ajuta sa indraznesti, sa fii tu si sa te dezvolti zi de zi.

Pana la urma, in ziua de azi cele mai multe fete ( care se lasa vazute ) sunt superficiale, doar fuste scurte, implanturi, machiaje, discoteci.

Asa ca tu ai un avantaj fata de ele. Multi baieti se vor simti atrasi de tine.

Trebuie sa fii atenta insa sa nu te faca vreunul sa sufere.

Nu intra intr-o relatie doar asa ca sa zici ca esti cu cineva.

Fii cu un baiat atunci cand simti ca el chiar te place si e sincer si nu urmareste nimic.

11 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Eu nu suport cluburile, nu suport fetele cu botox, silicoane, make-up de 10 tone... cred ca daca un specimen din asta m-ar baga in seama l-as scuipa in loc sa-i zic ceva de dulce.
Esti ok, dar din atat nu pot sa-mi dau seama ce fel de fata esti happy

| Tiberius a răspuns:

Nu ne plac. Punct

| doc69 a răspuns:

Trebuie sa fii tu insati inttodeauna, daca te simti bine in pielea ta este ok.In rest sigur exista cineva care te va place asa cum esti.Nu ai ce sa schimbi decat daca ai tu disconfort.

| neutrino a răspuns:

Sa te schimbi in baiat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey.
Nu e nevoie sa te schimbi pentru nimeni!
Un baiat trebuie sa se indragosteasca de tine, asa cum esti!
Si da, sunt baieti carora le plac astfel de fete, care cauta astfel de fete, dar se gasesc cam rar.
Deci, continua sa fii tu insatihappy Persoana pentru care merita sa te schimbi nu iti va cere asta niciodata!happy kiss

| bogdan72 a răspuns:

Am impresia ca am mai citit intrebarea asta... Ma rog.
Pai depinde ce gen de baiat cauti. Vrei unul linistit cu preocupari mai intelectuale, dar nu foarte frumos sau sociabil, nu e nevoie sa te schimbi.
Vrei unul foarte frumos si popular... ar fi cazul sa te schimbi.

| floryynnel a răspuns:

Poti sa nu te machiezi toata viata, dac ai caracter de tarfa, mie nu imi placi.
Depinde de baiatul pe care il cauti, daca tie ti s-a pus pata pe un bad boys nu o sa il cuceresti asa, oricum chestiile astea sunt trecatoare.

| coMpLeT a răspuns:

Depinde de baieti, unora le plac fetele ca tine altora le plac alea mai populare care ies prin baruri si din astea. Mie personal imi plac maimult fetele care au un caracter ca al tau.

| AndrewAndy a răspuns:

De ce sa te schimbi pentru baieti? Fii "tu" si nimic mai mult.big grin Daca te ajuta cu ceva: nu imi plac fetele machiate, cu unghii false, cu prea mult tupeu si am calcat doar o data intr-o discoteca.Deci esti OKbig grin

| Inocentius a răspuns:

In primul rand unor fete le sta bine cu machiaj, iar la altele fara.In al doilea rand ar trebui sa iesi macar din cand in cand ca asta nu inseamna ca esti curva cum zic altii.

| Razvanel_Razvy_1998 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi, eu in general nu suport fetele cu silicoane, operatii estetice etc. un baiat ar trebui sa te placa asa cum esti, se zice ca frumusetea din interior conteaza mai mult decat cea de la exterior, dar in ziua de azi pentru unii baieti (fitosi) conteaza cea de la exterior... eu nu sunt asa... daca vrei sa vorbim da-mi id-ul tau happy