| anonim_4396 a întrebat:

Acum 1 an am cunoscut un baiat.am avut o rel de 6 luni, a fost primul baiat din viata mea, iar in martie anul acesta ne-am desp prin simplul motiv ca m`am dus cu o prietena la film.De atunci nu m`a mai cautat pana acum 1 saptamana.Am inceput sa vorbim din nou, imi spune ca`i pare rau ca nu a avut incredere in mine, ca inca ma iubeste.si vrea sa ne impacam.am vorbit cu el acum 2 zile sa ne intalnim la o anumita ora intr-un anumit loc si mi-a promis ca ma suna dk ne intalnim sau nu.eu m`am dus la o prietena si l`am sunat eu, deoarece deja se facuse ora la care trebuia sa ne intalnim. mi-a spus ca are treaba si sa-l las ca ma suna el.de atunci nu am mai vorbit cu el. ce sa fac? pentru ca si eu vreau sa ma impac cu el.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate atunci cand te-ai dus u cu prietena la film s-a despartit de tine pentru ca el dorea sa o faca. stii u. cand baietii vor sa se desparta de o fata gasesc pana si cel mai mic motiv sa o faca. mie mi-a dat impresia ca a avut alta prietena. apoi s-a despartit de ea si s-a intors la tine iarashi (asta e parerea mea. nu vreau sa-ti bag prostii in cap in caz ca nu`i asabig grin ). si faza asta cu "am treaba te sun eu mai tarziu" e ciudat. adica : daca el te iubea si ti-a spus ca va intalniti putea sa-si amane problemele putin( daca problemele nu erau grave evident ). eu in locul tau l`as lasa. nu mi se pare baiat serios.

acum faci cum stii u. ca asa e cel mai bine. ce zicem noi sunt doar pareri big grin

pwpici. Craciun Fericit! love struck

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E un fraier...

Daca vroia sa va impacati, facea tot posibilul sa va vedeti, sau macar isi cerea scuze ca nu poate veni.

| Crisu a răspuns:

V-ati despartit pentru ca te-ai dus cu o prietena la film? Si daca te duceai cu un prieten, baga divort.Nu,serios acum, nu-i suport pe astia care sunt gelosi, si daca te duci cu cea mai buna prietena. Poarte o discutie serioasa cu el. Da-i de inteles ca si tie inca iti place de el, si ca iti pare rau ca v-ati despartit. M-ai dati-va o data intalnire, ca pe mess nu merge.hee hee

| Pissy a răspuns:

Asteapta pana te cauta el din nou.pentru ca mai devreme sau mai tarziu o s`o faca.

| Carmen a răspuns:

Buna.Mai incearca pentru ultima data.Preia initiativa, spune-i ca chiar vrei sa va intalniti sa lamuriti. Daca nici de data asta nu vine la intalnire, atunci clar ca nu te merita tipul si ca ar fi cazul sa nu-l mai bagi in seama.Bafta

| Alexu_6086 a răspuns:

E o pierdere de timp, in mare al tau... Chiar vrei sa te impaci cu un tip care te-ar putea parasi pentru ca te-ai dus cu mama ta sa faci piata? Fie e foarte gelos, fie e un pic dus cu pluta. Vad ca mai face si pe interesantul cu "am treaba si te sun eu". Daca il interesai cu adevarat renunta la treaba si la alte probleme. Nu iti pierde timpul cu astfel de oameni... Probabil faptul ca v-ati despartit a fost un lucru bun.

| DisforDeea a răspuns:

Asteapta s te sune thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi total indiferenta cu el si ai sa vezi daca vrea sa fie cu tine sau nu...

| PublicAnonim a răspuns:

Pai daca a inceput cu din astea inseamna ca nu ar avea niciun gand de impacare si asta si asta sa fii fost doar o chestie de moment...
eu una nu cred ca ar avea un gand sincer de impacare...