| anonim_4396 a întrebat:

Bunaa.Am cunoscut un baiat acum aproximativ un an, el era atunci cu o fata, de 2 ani. Dupa putin timp s`au despartit, el imi dadea mesaje ca "iar se cearta cu nebuna"... vorbeam pe net, la telefon, dar mai mult eu il cautam. Desi mi-a zis de la inceput ca deobcei are foarte multa treaba, eu ii spuneam sa ne intalnim, el zicea da, dar cand venea acel moment, brusc avea treaba, era cautat, trebuia sa plece, etc.de multe ori am incetat sa-l mai caut.nu vorbeam cu el o luna, doua, dupa care iar se baga in seama. iar vroiam sa ma intalnesc cu el, iar avea treaba. dupa un timp s`a impacat din nou cu fosta lui prietena, cea cu care a stat 2 ani. a inceput sa ma caute, imi povestea ca nu se inteleg, ca se certau, ca se impacau.in fine. s`au despartit din nou, el mi-a zis ca nu crede ca se mai impaca de data asta.am inceput sa vorbim din nou, ma cauta, ii dadeam beep ma suna, nu conta la ce ora.acum vreo doua saptamani nu mi-a mai raspuns, nu m`a mai sunat, nu a mai intrat pe net.am stat asa vreo saptamana, vinerea trecut l`am sunat incontinuu de cateva ori.imi respingea apelul. mi-a zis sa-l las in pace, ca am suna el mai tarziu.bieninteles nu m`a sunat.sambata seara ne-am intalnit la discoteca. l`am luat deoparte si l`m-a intrebat ce se intampla. mi-a zis ca nu se intampla nimic, ca nu e obligat sa imi raspunda la telefon sau sa ma sune. l`am lasta asa, nu i`ma mai zis nimic, nu am mai vorbit cu el.acum cateva zile i`a zis unei prietene sa`mi spuna sa nu-l mai caut, sa-i sterg numarul, sa-i dau ignore si sa-l uit...nu stiu ce sa mai cred. voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| andreea_9470 a răspuns:

Ce sa crezi? ca te-a cautat doar atunci cand avea el chef, mergea la intalniri cand avea chef si raspundea la telefon tot cand avea el chef. se impaca cu fosta prietena, iar cand se despartzea de ea, meargea la tine. e clara treaba! astfel de baieti nu merita atentia noastra si cu atat mai putin iubirea noastra. nu cred ca te-a iubit vreodata si poti sa-ti dai seama si tu de asta din ultimele randuri. nu-l mai cauta, iar daca te cauta el pe tine nu-l baga in seama, pentru ca si el asa a facut cu tine

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Voi doi jucati in doua piese diferite.Era bine sa fiti prieteni.Si atat.In 2 ani de zile te legi mult de un om, exista obisnuinta mai presus de iubire. El a jucat murdar.Corect? Corect
Dar si tu ai insistat prea mult sa il ai langa tine.Mergi mai departewinking

| scumpete a răspuns:

Nu cred ca merita osteneala daca face asa thinking
Poate ca ar fi mai bine sa nu il mai cauti, iar daca el o sa aiba vreo' data nevoie de tine ii poti raspunde cu aceeasi moneda si bineinteles ii poti spune ca tu il lasi in pace sa stea linistit.

Sunt f multi baieti nedescoperitzismug

nu sta dupa unul prea mult timpbatting eyelashes

| Angel_4471 a răspuns:

Cred ca a vrut doar sa fiti prieteni. Poate avea nevoie de un sfat atunci cand se certa cu ea, nu cred ca vei putea avea o relatie serioasa cu el. oricum multa bafta.

| Simoni a răspuns:

Probabil el a vrut sa fiti doar amici. si acum vrea sa-l lasi in pace pentru ca il stresezi prea mult cu telefoanewinking

| pisicaa a răspuns:

Incerc si eu sa-l uit, sa` nu-l mai caut. dar problema e ca umblu cu prietenii lui, sora lui este in clasa cu mine, sunt vecina cu un var de`al lui...adica toate cam au legatura cu el

| pisicaa a răspuns:

Asa am sa fac andreea...desi mi`e foarte, foarte greu...

| pisicaa a răspuns:

Pai din cate imi spunea el mie...sigur nu vroia sa fim doar amici...

| marrye a răspuns:

Ce parere sa am? toti baietii sunt la fel, ei cred ca noi suntem jucariile lor, sa vina la noi doar cand au ei chef. urasc tipul asta de oameni, si crede-ma, nu merita sa te tii dupa el.gaseste un baiat care sa te merite cu adevarat si sa te aprecieze la adevarata ta valoarewinking

| margarytta600 a răspuns:

Da chiar ar trebui sanul mai cauti sa incerci sa treci peste asta si sa uiti de el caci el nu se va mai uita la tine daca oricum se impaca cu fosta sau se cearta. ai incredere in prietene.