| no name a întrebat:

Acum 3 saptamani am cunoscut un baiat la o discoteca si mi-a placut foarte mult si lui de mine dar problema este ca el are prietena (care a plecat acum o saptamana in italia specific ca ei au o relatie de 4 ani aproape ), si am facut rost de id lui am vorbit si pana la urma ne-am si intalnit si ne-am combinat problema e ca el imi da sperante si imi spune ca relatia lui cu fosta prietena nu mai este cum era inainte si cu mine e diferit dar ma deranjeaza cand vorbeste cu ea simt ca ma indragostesc de el deja avem o saptamana impreuna si nu stiu ce sa fac sa mai continui sau sa pun punct este vreo sansa ca in 3 luni pana vine prietenasa sa-l fac sa se indragosteasca de mine sau doar ma voi amagi aiurea si ma voi indragosti si voi suferi... cei din jurul meu ma avertizeaza dar nu vreau sai bag in seama imi spun ca atunci cand va veni prietenasa imi va spune ceva de genu,, Ai stiut ca am prietena si nu o las" mi-e frica ca atunci sa nu ma fi indragostit deja de el nu stiu ce sa fac as dori un sfat desi stiu ca gresesc dar imi place mult de el si lui de mine acum dar nu stiu cum va fi cand va veni prietenasa! ce as putea face va rog sa numi dati sfaturi sau pareri stupide sau aiurea numa asa de dragu de a le da! va multumesc.

Răspuns Câştigător
| djza a răspuns:

Nu avem dreptul să te criticăm pentru acest lucru, dar totuși eu cred că ar trebui să discuți sincer cu el și să-l întrebi dacă o mai iubește pe prietena lui, deoarece este foarte greu să uiți o relație de 4 ANI. Nu oricine ar fi dispus să facă acest lucru, dar dacă te iubește cu adevărat, încearcă, iar dacă tu crezi că o face doar din distracție, nu îl lăsa, deoarece tu vei fii cea care va suferi, și nu el, care va sta cu prietena.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Goofy77 a răspuns:

O parere personala :" cred ca este doar o mica aventura nimic mai mult " sa speram ca nu am dreptate

| ServanaAtoni a răspuns:

Tie ti-ar placea sa ai o relatie cu un baiat timp de 4 ani si sa se bage alta fata intre voi?

| pau2009 a răspuns:

Crezi ca cineva pune pct la o relatie de 4 ani, pentru oricine? tu esti distractia(rezerva) lui in vara asta, daca-ti convine, suporta, dar te va lasa cand va veni prietena inapoi

| kukubau a răspuns:

Cum ti-a zis si Tania, nu e frumos sa te bagi in relatia altuia.toata treaba asta nu va avea final fericit.

| tyly a răspuns:

Daca ar fi vrut sa ramana cu tine s-ar fi despartit deja de cealalta, din moment ce nu face asta pentru mine e clar ca atunci cand se va intoarce ea va fi prietena lui, nu tu. Parerea mea.

| tymo20 a răspuns:

Intreaba-l pe cine alege. Daca o alege pe prietenasa ii pui punct relatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intreaba-l si pe el ce are de gand sa faca atunci cand fata va veni acasa. Faptul ca relatia dintre ei nu mai e cum era inainte nu inseamna ca s-a sfarsit.happy
Intreaba-l si doar asa vei sti ce sa faci.
Bafta`!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce te bagi tu in relatia lui.Mai ales ca e de 4 ani.(cica o sa ai de suferit)Hai mai las-o balta.Gasesteti si tu pe altcineva. Daca o alta fata ar iesi cu prietenul tau ti-ar conveni?