| yoooadicaeu a întrebat:

Acum 6 luni m-am dezvirginat apoi la o saptamana mi-a venit ciclul menstrual, ne-am protejat si din fericire nu am ramas insarcinata, acum o luna am avut contact sexual neprotejat deoarece am avut incredere in iubitul meu tinand cont ca are 24 de ani, insa imi este foarte frica deoarece la o saptamana dupa contactul sexual mi-a venit ciclul menstrual, eu l-am intrebat daca si-a dat drumul in mine si sustine ca nu a facut-o am incercat sa ii spun ca in cazul in care si-a dat drumul imi poate spune ca pot lua pilula de a2a zi el in continuare sustine ca nu si-a dat drumul in mine, acum ma dor sanii putin, burtica, nu ma doare rau, mentionez ca am chisturi ovariene si cred ca si din aceasta cauza ma doare burtica, am ramas insarcinata? ce sanse sunt sa fiu insarcinata? ce fac?

Răspuns Câştigător
| CATALINA_2480 a răspuns:

Fa un test de sarcina sa scapi de indoieli, vezi ce iese. Daca el zice ca nu asa este nu are de ce sa minta! ai incredere in el, si nu il mai stresa atata ca nu e bine, iti spun din propie experienta! maine dim cumpara un test! bafta

10 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu stiu ce sa zic sa faci poate un test de sarcina si sa astepti. Timpul le va rezolva pe toate.Sanse sunt sa fi insarcinata chiar daca nu si-a dat drumul in tine deoarece lichidul preejaculator contine spermatozoizi.Mult succeshappy

| Cypronge a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata si daca este primul contact sexual, si daca intretine o relatie sexuala in timpul menstruatiei si daca partenerul nu ejaculeaza inauntru deoarece lichidul pe care il secreta penisul pentru lubrifiere contine si spermatoizi, sunt sanse mici sa ramai insarcinata in aceasta situatie dar totusi e o sansa, pentru a afla la sigur cumparati un test de sarcina de la o farmacie si citeste foarte atenta instructiunile inainte de al folosi.

| Cypronge a răspuns:

O femeie poate sa ramana insarcinata si daca este primul contact sexual, si daca intretine o relatie sexuala in timpul menstruatiei si daca partenerul nu ejaculeaza inauntru deoarece lichidul pe care il secreta penisul pentru lubrifiere contine si spermatoizi, sunt sanse mici sa ramai insarcinata in aceasta situatie dar totusi e o sansa, pentru a afla la sigur cumparati un test de sarcina de la o farmacie si citeste foarte atenta instructiunile inainte de al folosi.

| chucky_7511 a răspuns:

Buna big grin
din cate am inteles ti-a venit ciclu la ceva timp dupa contactul sexual thinking
daca ti-a venit inseamna ca nu esti insarcinata straight face

Răspuns utilizator avertizat
| CATALINA_2480 a răspuns:

Si era sa fi trebuie sa ai ceva simtome, pofteai cel putin!

| CATALINA_2480 a răspuns:

App incepe sa folosesti anticonceptionalele asa esti sigura fara batai de kp, frica grij si este mai bine si pentru relatia voastra, banuiesc ca ai o rel stabila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa o faci ne protejata.pntk poti ramane gravida si se pot trasmite si boli asa ca te rog protegiazate

| yoooadicaeu explică:

Va multumesc mult de tot, eu am postat pe mai multe bloguri dar nu am primit nici-un sfat acesta este singurul blog pe care am primit sfaturi si chiar folositoare va multumesc, probabil ca ar trebui sa am mai multa incredere in el dar este a 2a oara cand o fac si nu am experienta am doar 17 ani am decis sa imi incep viata sexuala la aceasta varsta nu stiu daca este bine sau nu dar sincer va multumesc si voi mai intra pe acest blog sa va tin la curent, multumesc din suflet:* PS o sa imi iau luni un test de sarcina si o sa va respect sfaturile cu mare placere deoarece chiar mi-au fost de un real ajutor

| yoooadicaeu explică:

Va multumesc inca o data pentru sfaturi tin sa va spun ca nu am ramas insarcinata mi-am facut testul si a dat negativ ma bucur foarte mult ca pot sa am incredere in iubitul meu si ma bucur ca ma-ti ajutat cu sfaturi va multumesc din suflet sa fiti fericiti, iubiti si muulta sanatate