| Nicol2424 a întrebat:

Acum cam un an am intalnit un baiat la scoala. Am vorbit, devenisem la un moment dat prieteni foarte buni. Apoi, intr-o marti mi-a spus ca ma place pe facebook. Faptul ca mi-a spus asta pe facebook m-a suparat enorm. Lui nu i-am spus de ce sunt suparata si a inceput sa imi spuna ca sunt orgolioasa, si nascisista si ca nu imi pasa de altcineva, decat de propria mea persoana. Si uite asa, nu am mai vorbit de un an si ceva. Problema e ca acum cateva zile am fost invitata la un eveniment la care era si el. Pentru ca era majoratul unei prietene bune nu am refuzat. Intr-un final evenimentul cu pricina sosise, ma prezint la majorat si acolo, in vad intr-un colt al sali vorbind cu o cunostiinta. Am vrut sa merg sa il intreb ce mai face, cum e la facultate, chiesti micute. Dar nu am facut-o. Credeti ca sunt inca indragostita sau ca doar imi pasa de el ca de un prieten?

Răspuns Câştigător
| dinutu98 a răspuns:

Pana la urma tot mai simti ceva pentru el un interes minuscul si chesti cu facebook-ul sunt perfect de acord cu tine macar daca ti-ar fi ziso in fata

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Toata viata ta vei avea un pic de "ceva" pentru fostii, nu stiu daca se poate numi prietenie, sa ii spunem interes, dar asta nu inseamna ca esti indragostita de el.
Si ai dreptate cu declaratia cu facebook. Un barbat nu se ascunde in spatele unui monitor.

| ywar a răspuns:

Inchide-ti contul de facebook, nu este altceva decat otrava. Acest fel de comunicare ii face pe oameni mai animale decat sunt.

| SkyPilot a răspuns (pentru ywar):

Eu nu am asa ceva, dar din intrebarile pe care le vad pe aici cred ca mare dreptate ai!

| drogh a răspuns:

Cred că îţi pasă de el ca prieten şi încă ai putea fi marcată de întâmplarea din trecut pentru care te-ai supărat, un fel de mustrare a conştiinţei.

| Masochistul12 a răspuns:

Poate nu a putut face asta in fata ta,poate trebuia sa il intelegi si tu,a cam avut dreptate, esti putin orgolioasa.Dar nu mai conteaza asta, ce simti stii doar tu, nu cred ca e dragoste, ci mai mult un sentiment de prietenie.