| wsdDearEliza a întrebat:

Acum cateva saptamani am cunoscut un baiat foarte dragut, am petrecut cateva zile impreuna si chiar a fost foarte frumos... doar ca nu stiu ce sa fac incepe sa se indeparteze de mine. ce pot sa fac sa fie totul ca la inceput?

1 răspuns:
| Honeybunny a răspuns:

Ati luat'o prea dintr'o data, v'ati consumat prea dintr'o data relatia. zilele prea perfecte de la inceputul relatiilor nu sunt ok pentru ca asta e doar la inceput iar pe viitor mereu veti vrea sa fie la fel "ca la inceput" dar asta nu se mai poate.de aceea inceputurile trebuie luate incet si iubirea trebuie sa vina pe parcurs incetul cu incetul.nu prea mai ai acum ce sa faci, timpul nu poate fi intors...stai si tu mai "departe " de el daca vezi ca si el se indeparteaza, poate i se va face dor de tine, dar nu mai faceti greseala de a exagera cu euforia si senzatia de iubire. iubirea adevarata o simti dupa o vreme si e diferita de euforia de inceput de relatie. succeshappy