| PrEtTyAnGeL a întrebat:

Ey TPU!sadin ultima vreme viata mea s-a transformat intr-o telenovela, nici nu stiu cum sa incep...deci eu sunt impreuna cu iubitul meu de 2 ani(el tot in spunea ca, cand o sa fiu pregatita pentru a imi incepe viata sexuala, si eu tot ii spuneam ca nu sunt pregatita inca)
si ceva acum cateva saptamani(cand a inceput scoala)a aparut un baiat nou si atat de dragut...in fine, ne-am cunoscut si parca tot incerca sa ma faca sa ma despart de iubitul meu
mereu cand mergeam la magazin sau la scoala si el ma insote ba ma prindea de mana, ba ma inbratisa.Acum doua zile am fost la el pentru ca imi uitasem castile, am intrat
am mai vorbit si ma "trezesc" sa aflu ca e singur acasa si ca incepe sa ma sarut, din pacat mi-am inceput viata sexualacrying
intrebarile sunt:sa ma despart de iubitul meu? sa-i spun ca mi-am inceput viata sexuala dar nu cu el? oricum in ultima vreme nu mai suntem asa apropiati
si simt mai multe pentru noul baiat decat pentru actualul iubit problema e ca mama nu-l prea place pe noul baiat deoarece crede ca e un baiat de cartier va rog spuneti-mi ce sa fac(fara jigniri)dau funda +vot

14 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Cred ca nu-i bun nici unul, nici altul. Pe ala cu care ai stat doi ani, se vede ca nu-l iubesti. Iar al doilea... S-ar putea ca mama ta sa aiba dreptate, cand spune ca nu-i inspira incredere. Probabil ca-i cam smecheras daca te-a imbrobodit asa de repede. Si o intrebare... Cati ani ai?

| Darkmagic a răspuns:

Baiatul care te-a asteptat doi ani merita ceva infinit mai bun decat tine, cu toata supararea pe care o sa o resimti dupa aceste randuri.
Din pacate pentru "Femeia" care o sa devii tu, ti-ai consumat exact ce aveai mai scump de oferit unui tip cu multa rabdare si intelegere, pentru a te da unui..."dragut" "de cartier".
Cu un asemenea moment consumat din pacate cu idiotul cartierului dupa doar "cateva saptamani", nu ai sa te mai intalnesti niciodata, si daca ai simtit candva dragoste pentru cel care a fost in stare sa te astepte atat, fa-i un bine Lui si desparte-te de el fara sa-l ranesti povestindu-i tampenia facuta.
Un simplu "nu te merit" e suficient.
Pacat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mwaaaaiiii, cine te crede? laughing nu ai nici 14 ani, ai avut iubit de la 11 ani, timp in care el te hartuia si-ti punea intrebari despre ses si tu, fiind o naiva, ai cazut in plasa altuia laughing sa fim seriosi, ce cautau castile tale la respectivul in casa?

| PrEtTyAnGeL explică (pentru anonim_4396):

Deci in primul rand nu intru doar eu pe contul asta
in al doilea rand am aproape18 ani
si in al treilea rand i-am dat castileiar el nu mi le mai aducea inapo
si in ultimul rand am crezut ca parinti lui erau acasa, daca nu ai de gand sa ma ajuti atunci degeaba mai scriu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrEtTyAnGeL):

Ai un mesaj, nu mai fi asa rea

| PrEtTyAnGeL explică (pentru anonim_4396):

Nu-s rea>.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrEtTyAnGeL):

Ma bucur kiss

| BLeur a răspuns:

Bună.

Ahahahaaa laughing ce vă mai place viaţa fetelor. CLAR, ţi-a plăcut. Aşa de bătută în cap eşti?
Băi fato după o relaţie de 2 ani să apară un băiat care peste 2-3 luni nu va mai exista pentru tine [ e posibil orice ] să te facă să faci nişte lucruri la care nici nu trebuia să te gândeşti având o relaţie de 2 ani, pentru ce? oh go on.
Ok, desparte-te de băiatul cu care eşti de 2 ani DAR gândeşte-te bine, l-ai pierdut înapoi nu se mai întoarce. Nici în minciună nu poţi trăi, aşa că mai bine spune-i adevărul. O să-l doară şi exact cum o să-l doară pe el când o să îi spui, aşa o să te doară pe tine peste ceva timp pentru că în lume asta nimic nu rămâne neplătit. Sunt dur, nu? Îmi pare rău de tine, dar dacă chiar îl iubeai pe acest băiat cu care eşti de 2 ani nu făceai ce ai făcut ŞI ÎN NICIUN CAZ NU TE DUCEAI ACASĂ LA ACEL BĂIAT SINGURĂ, hai că cu o prietenă da, ok. Dar singură ..mnah.

Baftă, ador să văd cum unele fete îşi bat joc de băieţii care pun suflet. Se adevereşte încă odată că LUPTĂM DEGEABA.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : bvb.marty

| PrEtTyAnGeL explică (pentru BLeur):

Draga eduard, imi pare rau sa te dezamagesc dar id-ul meu e angelamazing22 ti se pare cunoscut?straight face

| BLeur a răspuns (pentru PrEtTyAnGeL):

Aolo thinking laughing

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Pai...E mai complicat. Prietenul tau o sa fie distrus;( dupa ce ti-a asteptat pregatirile 2 ani. Si nu e vorba numai de asta. Insa nu incurajez sa ramai cu el. Aici poti sa faci alegerea: ramai cu noul sau cu vechiul.
Eu unul iti propun sa ramai cu cel care iti place mai mult, nu te candi la celalalt. O sa fie imbufnat o zi si dupa o sa-si faca alta prietena. happy

| mateicoca a răspuns:

Pai daca iti place mai mult de celalalt ar fi bine sa de desparti de iubitul tau, mai ales daca ai facut si sex cu acel baiat. Totusi nu inteleg de ce nu ai refuzat sa o faci cu el, iti era frica sau ce?

| AnaLove444 a răspuns:

E ceva serios.Nu rad.Nu mama ta doarme cu el in pat, nu mama ta este impreuna cu el.Desparte-te de iubitul tau.sau macar fa cum iti spune inima sa faci, nu cum vor altii...E viata ta, fa ce vrei cu ea happy P.S.Sunt cat de serioasa pot. Fundita?

| crinaalexia a răspuns:

Fapta e deja făcută... Fa ce iti spune inima noi nu putem sati spunem sa te despărți de iubitul tau pentru ca s-ar putea sa regreti toate clipele petrecute cu el si poate o sati para rău dar înainte sa iei o decizie gândește-te bine... Si cu mama ta, Pai asa sunt toate mamele nu-ti face griji daca o sa vrei sa rămâi cu noul baiat pana la urma va accepta si ea happy