| swettylove a întrebat:

Acum cateva seri am cunoscut un baiat care este prieten bun cu un vecin de al meu.De prima data cand l'am vazut pur si simplu mi-a luat ochii, mi-a placut de el fara ca macar sa vorbim sau alceva, un fel de dragoste la prima vedere desi totusi aveam iubit.Am observat ca si el se uita destul de atent si insistent la mine dar nu am vorbit.
Chiar in aceea seara, dupa ce l'am vazut pe acest baiat m-am despartit de prietenul meu, dar nu ne'am despartit din cauza ca il placeam eu pe acel baiat si pur simplu asa a fost sa fie, a intervenit o problema si nu am mai putut ramane impreuna ( poate lucru acesta a fost un semn, nu doar pura coincidenta)
Din seara aia am simtit nevoia sa'l vad zilnic pe baiatul care mi-a luat mintile si chiar ne intalnim in fiecare zi pe afara intamplator continuand sa ne uitam insistent unu la altu ca prima oara cand ne'am cunoscut.De fiecare data cand ma vede cu anturajul meu insista sa stea si el cu prietenii lui acolo unde sunt eu, problema este ca am aflat ca are prietena, cu toate astea el ma priveste la fel de insistent si ma roaga mereu cand ma vede pe afara sa raman si eu acolo cu el si cu baietii cu care sta, ieri nu sa lasat pana nu ma convins sa'l pup pe obraz si stau langa el pe banca.Ideea e ca imi place mult de el, imi place cum ma priveste si simt ca e ceva special in toata povestea asta.
Lumea care il cunoaste spune ca asa e el ...ca se da la toate fetele, dar eu nu cred asta, cat am stat eu afara in preajma lui nu s-a dat la nici o alta fata.
Ma simt bine in preajma lui, simt ca pe mine ma priveste alfel, imi place ca imi ia mereu apararea si totusi el are prietena.
Ce sa fac? Sa'l uit, sa'l tratez cu indiferenta sau sa continui sa ma port ca pana acum tinand cont ca il plac mult?
daaau fundy :X

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Poate el nu s-a dat la alte fete pentru ca erai tu si vroia sa il vezi cu ochi buni si daca are prietena mai bine nu te baga peste el pana nu te asiguri ca e singur ca lupul polar. Orice rau care il faci la cineva se va intoarce in contra ta.

1 răspuns:
| Adry_9197 a răspuns:

Este clar ca el nu o -ti arate ca se da si la alte fete,in fata ta el poate sa arate ca un inger dar in realitatae nu-i asa,el poate sa faca okisori si la alte fate ca si tie, dar poate fi tot posibilul sai placi poate nu este chiar asa ca toti, o problema mai mare este ca are prietena si niciodat nu tias sfatui sa disparti o preitenie legata.