| Beibi a întrebat:

Acum cateva zile, am fost la prietenul meu. Ne-am dezbracat si ne-am atins organele, desi el avea prezervativ. Nu s-a intamplat nimic, eu sunt inca virgina. dar la sfarsit cand si l-a dat jos, ejaculase si a ajuns sperma si aproape de vaginul meu. adica nu stiu sigur, eu am vazut doar mai jos de burta. as putea sa raman gravida?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sperma a ajuns pe vulva ta, poti ramane gravida. Eu am avzut o fata care era gravida astfel.
Nu mai spune ca esti virgina, este o minciuna si rade lumea de tine. Virgina este o femeie care nu a avut nici un contact sexual, iar tu tocmai spui ca ai avut o masturbare reciproca cu partenerul, chestie care este considerata contact sexual, edci nu esti virgina. Ai himenul intact, dar asta nu are nici o semnificatie.

| NatureSelf a răspuns:

Caterinca. Intrebare inchisa.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

La ce **** mea te joci cu **** daca nu ai habar de riscuri? Doamne m-am saturat de atatea imbecile inculte si fara pic de creier. Take a life.

| Tania a răspuns:

Nu are cum sa ajunga in vagin.
Spermatozoizii nu au picioare care sa ii indrepte de pe burta in vagin.
Stai linistita happy

| pitronia a răspuns:

Nu.Pentru ca sperma nu a intrat in tine.Dar detaliaza si tu cum au fost atingerile.

| iAngel a răspuns:

Du-te la ginecolog nu suntem doctori laughing

| Beibi explică:

Foarte putin, la exterior au fost. si si in momentul ala el purta prezervativ. dar nu stiu exact daca sperma a ajuns pe vagin. e vreun motiv de ingrijorare?

| Beibi explică:

Imi raspunde cineva?

| Beibi explică:

Avea prezervativul pus si a ejaculat in el. Dupa ce a ejaculat, s-a ridicat de pe mine si si l-a dat jos. atunci am observat mai jos de burta, pe organ, ca aveam sperma. scuze ca nu am explicat prea bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu inteleg cum a ajuns sperma aproape de vaginul tau daca ea avea prezervativ.Nu stii sa te exprimi si sa explici, de aceea nu te putem ajuta asa bine.Si ar trebui sa te informezi mai bine inainte sa faci acest fel de ''petting'' cu prietenul tau. Daca el si-a dat jos prezervativul inainte sa ejaculeze,ori daca s-a rupt sau a curs sperma aproape de vaginul tau,cum ai spus mai jos de burta,sunt sanse sa fii ajuns la vaginul tau,daca s-a scurs in jos.Dar sunt sanse mici,decat daca a curs,si nici macar nu te-ai sters inainte sa curga. Daca el avea prezervativul pus si nu te-a atins sperma, atunci nu ai de ce sa iti faci griji.Dar daca u spui ca ai vazut-o, atunci sunt sanse mici sa ramai gravida.Ar trebui sa te gandesti bine cum s-au intamplat lucrurile si sa iti faci un test de sarcina, nu sa astepti sa iti vina menstruatia, pentru ca menstruatia poate veni in primele luni cand esti insarcinata.

| Konvict a răspuns:

Depind,daca a intrat sperma

| anonimusanonimus a răspuns:

Nu iti face griji daca nua ejacuat in tine nu e nicio problema.:**