| joe_3082 a întrebat:

am 16 ani, sunt virgina. am o problema, nu am facut-o cu prietenul meu pana acum, insa ne-am jucat niste jocuri iar el mi-a bagat degetele in..., si m-a atins putin cu p... lui acolo. exista vreo sansa sa raman gravida? de cateva zile ma doare burta f tare, spatele si soldurile. asta s-a intamplat acum 2 luni, mentionez ca mi-a venit ciclul de 2 ori insa ssunt foarte stresata. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Nu ai cum sa ramai gravida daca doar te-a atins si nu s-a terminat acolo sau ceva de genu! plus ca mai esti si virgina!
cat despre durere poat sa fie si o febra musculara dar subconstientul tau lucreaza si cand iti e frica de ceva iti imaginezi tot felul de lucruri!
stai linistita,nu ai cum sa fi!
si ca sa poti sa fi linistita mergi la farmacie si ia-ti un test de sarcina, nu e scump, este si cu 3-4 lei si o sa vezi ca nu ai nimic!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti virgina, de vreme ce ai avut contacte sexuale, chiar fara penetrare. Cel mult poti avea himenul intact, dar nu iti bate joc de ideea de virginitate, fiindca virgina este numai o femeie care nu a fost atinsa si nu a atins organele genitale ale unui partener. Iar la tine nu e cazul.
Daca atingerile au fost fara prezervativ, e posibil ca sperma si lichid preejaculator sa fi ajuns pe vulva ta. Dar doua menstre regulate si normale exclud o sarcina. Plus ca durerile de burta/spate nu sunt semne de sarcina.

| foxi a răspuns:

Nu fi stresata! N-ai nimic!

| Raluucaa1229 a răspuns:

Nu esti insarcinata! nu ai cum. poti sa fii linistita,si in privinta jocurilor cu iubitul tau, mi se pare foarte normal, e bine ca te respecta si nu se intampla altcevahappy

| Adella92 a răspuns:

Nu, nu ai cum sa fi insarcinata.Este imposibil.doar ati facut niste jocuri ca sa fi ramas insarcinata trebuie sa aveti un act sexual...sa se fi terminat acolo.

| maicastareta a răspuns:

Nu ai nimic!winking

| stefan21buc a răspuns:

Nu ai cum sa ramai gravida in felul asta! unele cupluri casatorite se chinuiesc ani intregi sa faca un copilwinking
chiar daca isi da drumu in tine tot sunt sanse sa nu ramai insarcinata. cel mai bine este sa va protejati
sau sa termine prietenul tau afara nu inauntru desi si asa sunt sanse cam 20% sa ramai ca poate mai ramane pe canal sperma...

| morar a răspuns:

Stai linistita nu are cum.