| Ioanaaal a întrebat:

Buna seara,sunt foarte stresata deoarece in urma cu o luna am dormit impreuna cu prietenul meu in acelasi pat,el mi-a spus ca este foarte excitat,eram imbracati amandoi daca cumva mi-a ajuns sperma pe colanti e posibil sa raman insarcinata,dupa doua zile mi-a venit ciclu, luna aceasta mi-a venit din nou dar nu m-a durut burta tare si nu mi-a venit asa abundent, ma dor ovarele poate fi si o raceala? va rog din inima sunt foarte stresata ...eram imbracata,nici nu stiu daca a ejaculat, era doar excitat putea sa ejaculeze si asa? va rog din inima sa-mi spuna cineva daca se poate sa raman insarcinata fiind imbracata, sunt si virgina putea sa ajunga sperma in vaginul meu prin haine? exista sanse? multumesc anticipat.

17 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata daca nu esti penetrata. Ejacularea se realizeaza in situatii simpatice, atunci cand organul copulator este stimulat, fie prin contact sexual fie autostimulare din partea baietilor.Erectia apare in situatii parasimpatice, obisnuite. Deci nu esti insarcinata, mai ales ca ai avut si menstruatie.

| mrterror a răspuns (pentru Anca95):

Poti ramane insarcinata si fara penetrare, dar nu e cazul aici

| Quassaar a răspuns (pentru mrterror):

Da....probabil te referi la inseminare artificiala.

| Anca95 a răspuns (pentru mrterror):

NU ai cum sa ramai insarcinata fara penetrare, asta in conditii normale. Spermatozoizii mor rapid in conditii nefavorabile... of ..of...mai,mai

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai dupa 2 menstruatii ce sarcina sa mai fie?

| Ioanaaal explică (pentru suntserios):

Am auzit de menstruatia peste sarcina dar nu cred acum ca e cazul meu, cred ca sperma nu ar fi putut trece de hainele mele si sa ajunga acolo

| corbulalbrosu a răspuns:

Sanse 0 (zero) doar nu esti tu a 2-a Maria Magdalena

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti informatii corecte ma poti cauta pe ID-ul de mess misubacsi

| Quassaar a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Eu zic ca in afara de informații corecte, să-i si arați fetei ca poate nu pricepe. Ce băieți de treaba sunteți voi.

| Emilian65 a răspuns:

Spui ca era excitat dar nu stii daca a ejaculat. Chiar daca ar fi ejaculat si voi erati imbracati, nu avea cum sa ajunga sperma la tine in vagin ca sa ramai gravida.Asa ca stai linistita, dar altadata sa o faceti protejat ca sa nu mai aveti dureri de cap.

| Ioanaaal explică (pentru Emilian65):

Dar nu am facut-o, mie mi-e teama daca putea sa treaca sperma prin hainele noastre si sa ajunga la mine in vagin atat doar...

| Fatamuntilor a răspuns:

Sub nicio forma!
Cati anisori aveti voi?

| Quassaar a răspuns:

Stai liniștită, nu te stresa catusi de puțin. Daca ar fi atat de ușor sa ramai însărcinată am vedea pe străzi numai gravidutze...hehe

| loveM a răspuns:

Nu ai nici o sansa. happy

| devor a răspuns:

Nu ai nicoo sansa sa ramai.

| Maree1 a răspuns:

Nu ai nici o sansa sa fii insarcinata!

| nyty20 a răspuns:

Bata-te sa te bata