| IxaDeathAngel a întrebat:

Acum ceva timp am cunoscut un baiat. fara sa imi dau seama a fost dragoste la prima vedere. l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine si m-a respins zicandu-mi ca ma iubeste ca o prietena. problema este ce nu imi pot lua gandul de la e. il iubesc prea mult. sunt continuu intr-o stare de melancolie. problema e ca el e din giurgiu iar eu din bucuresti. ce fac?

Răspuns Câştigător
| EverythingWillChange a răspuns:

Bună, IxaDeathAngel.
De la Giurgiu până la București nu e distanță foarte mare, nu cred că asta ar fi problema. Tu trebuie să ții cont de faptul că el ține la tine ca la o amică și nimic mai mult, așa că nu are rost să te complici. Dragoste cu forța nu se poate. Dacă nu poți să te comporți cu el ca, cu un prieten, eu zic că ar fi mai bine să-l uiți. Gândește-te la altceva. Distrează-te cu prietenele și ai să vezi că nu te vei mai gândii la el tot timpul, încet încet te vei obișnui. :*
Pa-pa.

5 răspunsuri:
| Lore2good a răspuns:

Eu am o relatie la distanta si stiu ca e foarte greu si atunci cand ambele parti se iubesc mult.Incearca sa iti ocupi timpul cu ceva sa nu te mai gandesti la el.Cam asta ar fi sfatul meu.
Insa daca tu crezi ca merita sacrificiile tale, incearca sa te apropii mai mult de el, niciodata nu ai de unde sa stii ce se va intampla.
Succes:*

| Lavidaloca a răspuns:

Dupa raspunsul pe care ti l-a dat si avand in vedere distanta e clar ca nu vrea sa se complice.Eu in locul tau as incerca sa-mi ocup timpul cu alte chestii si sa incep sa il vad ca pe un amic.
Nu zic ca o relatie la distanta nu ar functiona dar de cele mai multe ori(dupa un timp)unul dintre cei doi isi pierde interesul si incepe "sa-si caute pe cineva" de prin apropiere.

| raluk018 a răspuns:

Nu ai ce face, timpul le vindeca pe toate.cand vei intalni pe altcineva, il vei uita.

| Andrusk_3090 a răspuns:

Intrebarea mea este: De ce te complici? El te considera doar o amica, nimic mai mult si orice ai incerca sa faci nu o sa reusesti sa ti schimbi "statutul" de amica in fata lui.Sincer iti spun incearca sa nu te mai gandesti atat la el, geseste ceva folositor de facut, ocupa-ti timpul si ai sa vezi k mintea nu o sa ti mai fuga la el. Bafta!

| Syotos a răspuns:

Din poza de la avatar, inteleg ca nu ai mai mult de 14 ani(poate ma insel), dar la varsta aceasta nu merita sa ti o legatura la distanta sigur nu va tine, incearca sa gasesti pe altcineva.(parerea mea poate ma insel)