| Decembrie a întrebat:

Acum o saptamana am avut prima tentativa de a face dragoste cu prietena mea. Insa din cauza emotiilor vaginul iubitei mele era foarte uscat si nu am reusit sa o penetrez.

Mai vrem sa incercam, ce imi recomandati sa iasa bine?

Eu ma gandesc sa cumpar un lubrifiant. voi ce spuneti?

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand alegeti un moment in care amandoi sa fiti siguri ca vreti asta, ca nu aveti nici o ezitare, un loc in care sa va simtiti bine (sa fie intim, curat, sa nu puteti fi intrerupti). In al doilea rand, ai grija de un preludiu de calitate (nu neaparat lung). In al treilea rand, pentru binele ei este obligatorie folosirea prezervativului si a unui lubrifiant cumparat de la farmacie.

| Zenithf a răspuns:

Simplist vorbind, cand faci sex/dragoste exista 4 cazuri:
- cand ea spune nu si corpul ei spune nu;
- cand ea spune da si corpul ei spune nu;
- cand ea spune nu si corpul ei spune da;
- cand ea spune da si corpul ei spune da.
Primul caz este viol, evident, al doilea este perceput de corp ca si un viol. Corpul se apara, indiferent de ce crede fata ca vrea, si indiferent ce metode artificiale vei folosi, actul respectiv va fi interpretat tot ca un viol.
"Lubrifiantul" de care ai nevoie nu-l gasesti in magazin.

| Pacala a răspuns:

Eu cred ca nu stii sa o exciti. Ai auzit de preludiu? De sex oral?

| Pacala a răspuns:

Stai un pic, adica tu ai 15 ani si vrei sex?! Ea cati ani are? Ma gandesc ca e un pic ilegal ce faci/vrei sa faci. Si ca o chinui pe biata fata... Ma cam indoiesc ca se numeste iubire ce e intre voi.

| RAY a răspuns:

Va grabiti prea repede, ia-o mai usor cine va grabeste un sex oral, preludiu

| neutrino a răspuns:

Nu mai chinui fata. Nu ai reusit sa o penetrezi nu din cauza emotiilor, ci din cauza nestiintei. Te-ai urcat ca un Gheorghe pe ea si i-ai si bagat-o(sau, ma rog, ai incercat dar nu ai fost capabil!). Marlan! Mai citeste si tu putina lectura de specialitate, vorbeste cu prieteni/prietene care stiu cum se mananca asa ceva si cere-le un sfat, intreaba in stanga si-n dreapta ce este acela un preludiu, vorbeste chiar cu fata si ai sa vezi ca va fi bine.

| Mussette a răspuns:

Foloseste un lubrifiant.
Sex oral inainte.
Incearca sa n-o stresezi, nu-i aminti prea mult de nereusita voastra, fiindca din cauza emotiilor ( fiind virgina), iar va fi uscata.

| Demonull a răspuns:

Haoleo copchileeeeeeeee tu habar n-ai ce este ăla sex ...de fapt, amândoi sunteţi în aer. mă băieţel. câţi ani ai?

| Decembrie explică (pentru Demonull):

15 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Demonull):

Da! Asta chiar ca asa-i!laughing

| Demonull a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi da, nu?!

| RoBoT93 a răspuns:

Daca nu iti este prea jena, eu te-as sfatui un sex oral happy
Fara nici un fel de misto, asa o exciti si pe ea, te exciti si tu, se umezeste si "intrarea", totul ca la carte :d

Succes happy

| Memo97 a răspuns:

Lubrifiant, foloseste-l "e gratis " laughing

| CheshireDeadCat a răspuns:

Preludiul a durat cam prea mult. După un preludiu prea mult fără acţiune poate să dispară cheful, ar fi ok să dureze vreo 20 minute. O mângâi pe tot corpul, o umpli de pupuri, o mai zădări, o mai apuci de piept, fund, mai treci mâna prin zonă, iar înainte de i-o pune, verifici, cu degetul dacă e destul de udă, dacă nu, atunci foloseşte lubrifiantul (da, e bine să cumperi din timp unul şi să-l folosiţi primele) pe care să-l aplici atât în zona ei cât şi pe prezervativ.
Poziţia din care o penentrezi trebuie' să fie una cât mai comodă, preferabil ea culcată pe spate iar tu deasupra, şi intri cât mai gentil, în timp de o îmbrăţişezi sau o ţii de mână. E normal să o doară, dar preferabil dacă durerea nu e mult prea mare (şi cu lubrifiant nu are cum să fie) să continuaţi treaba.
P.S. Recomand şi prezervativele şi lubrifiantul de la Durex, merită banii.

| TruewordxD a răspuns:

Pai daca nu se uda..cum a spus si pacala nu cred ca o exciti incearca ceva mai spontan un sex oral (scuipa sa alunece)

| Decembrie explică:

Preludiul a durat destul de mult. 45 de minute - o ora

| Decembrie explică:

Am discutat cu ea despre sexul oral. Eu sunt de acord sa facem, dar ea nu vrea, considera ca este injositor.

| Pacala a răspuns (pentru Decembrie):

Inseamna ca este foarte limitata in gandire, in ce priveste sexul. Daca chiar o iubesti, trebuie sa ai mare rabdare cu ea. Si mult timp... Daca nu o iubesti chiar atat de mult, cauta pe altcineva, scapi de multe dureri de cap. O femeie care crede ca sexul oral e injositor ori are grave probleme cauzate de ceva din trecut, ori e foarte incuiata. In ambele cazuri, va fi un dezastru in pat, iar asta nu e bine nici pentru ea, nici pentru tine.

| Decembrie explică:

Eu am avut erectie. din cauza ei prima experienta sexuala nu a fost grozava, ce sa fac sa nu mai aiba vaginul uscat si sa fie penetrarea foarte grea.