| CorynutzaBeibi a întrebat:

Acum o saptamana m-a intrebat un baiat daca vreau sa fiu cu el si nu stiu ce sa ii spun pentru ca pana acum nu am mai avut o relatie, dar el a avut mai multe. Help! funda.

Răspuns Câştigător
| CristiPavel a răspuns:

Daca iti place si vrei spune-i "da", daca nu, spune-i "nu".

E normal, e frica de necunoscut. In mod normal, daca si tie iti place de el, o relatie nu iti aduce decat lucruri frumoase, cel putin la inceput. Oricum, te ajuta sa te maturizezi, deci sa nu-ti fie frica.

Cum sa scapi de frica si de eventualele regrete gasesti aici:http://castigatimp.com/cum-sa-scapi-de-regrete-si-frica/

Tot timpul, pentru ca lucrurile sa ramana frumoase pentru amandoi, e nevoie sa te iubesti pe tine insuti inainte de a iubi pe altcineva, de ce e asa am scris aici:
http://castigatimp.com/......-pe-altii/

9 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Daca il placi... spune-i ca il placi... daca l-ai refuzat atunci cand ti-a zis ca vrea sa fie cu tine, nu mai ai nici o sansa sa fi vreodata cu el pentru ca i-ai ranit orgoliul.

| dyyva a răspuns:

Orice lucru are un inceput. daca iti place de el eu spun ca e mai bine sa zici da

| Helpmeeveryday a răspuns:

Il placi? Spune-i da.De ce sa nu incerci sa iubesti si tu, sa simti cum e.
Bucurate de viatahappy
Take care!

| jdbsg a răspuns:

Daca tie frica ca nu ai mai fost cu cineva o sa stai toata viata asa?!

| AbysWallker a răspuns:

Fa ce iti spune inima daca iti spune ca il placi si asa. atunci fi cu el daca nu te simti pregatita si nu vrei sa ai o relatie cu el atunci NU

| TheLovelyGirl a răspuns:

Daca il placi poti spune da, nu fii timida.sau daca nu ii spui ca vrei sa fiti doar amici

| uusername a răspuns:

Orice are un inceput. daca tea intrebat inseamna ca il interesezi.incercarea moarte n-are

| noname12344321 a răspuns:

Daca iti place de acel baiat sau daca aveti lucruri in comun poti sa fi cu el ...nu conteaza daca el a mai avut relatii daca te-a intrebat daca vrei sa fi cu el inseamna ca chiar ii place de tine

| alexpicasso3 a răspuns:

Refuza l si fii cu mine. Apoi poti sa te combini si cu el.