| anonim_4396 a întrebat:

Acum un an la inceputul verii, am iesit la un local iar un baiat de la alta masa ma privea destul de insistent pe tot parcursul celor 2 ore care am fost prezenta acolo cu niste fete.Una dintre fete il cunostea si s-a dus la masa lui, la care mai erau si alti baieti prezenti ca sa il salute iar el a intrebat-o cine sunt.Ea ii a spus ca sunt o fata misterioasa fara nume dar din acea zi nu ne-am mai intalnit decat acum la inceput de an, in clasa a 10-a la liceu.De fiecare data cand ne intalnim prin curte sau prin holurile scolii, privirile noastre se intersecteaza timp de cateva secunde dar nu am vorbit absolut deloc unul cu celalt..Imi place foarte mult de el dar nu stiu daca asta este reciproc..Credeti ca ma place sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce s-a "interesat" inca de anul trecut de persoana ta inseamna ca inca de atunci ai fost remarcata. Armele unei femei in tentativa de a se face placuta/dorita/remarcata si in general apreciata de un baiat/barbat sunt : farmecul, personalitatea, umorul, indrazneala, sarmul, privirea misterioasa sau limbajul corpului, insa trebuie sa stii sa le folosesti in mod diferit in functie de situatia existenta la un moment dat. Ai putea incerca prin comportamentul tau, prin limbajul trupului sau din priviri sa-i sugerezi ca nu-ti este indiferent si daca ai ocazia nu te abtine sa-l priveste in ochi, dar sa nu-l fixezi mai mult de cateva secunde.Procedand astfel vei ramane in continuare fata misterioasa iar daca chiar este interesat de tine sigur va actiona la aceste "indemnuri" de ale tale. Succes.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta chemati salvarea ca am facut infarct

| neutrino a răspuns:

Dacă te-ar fi plăcut, atunci te-ar fi băgat in seamă.

| Radu55562 a răspuns:

Te place doar ca ii este Rușine sa iti spună (ca si alți băieți)