| Anonymous7755 a întrebat:

Anul trecut la inceputul verii eram la un local cu cateva prietene si la o alta masa de baieti, un baiat se uita insistent la mine iar una dintre prietenele mele il cunostea si s-a dus la el sa il salute iar el a intrebat-o cine sunt. Dupa asta, nu ne-am mai vazut un an intreg pana cand am vazut ca este elev la liceul unde am intrat eu.De la inceputul anuilui scolar, ne priveam de fiecare data cand ne intalneam pe holuri sau prin curte dar el nu imi dadea niciun sens clar ca ma place.Iar acum aproape doua saptamani s-a cuplat cu o fata care locuieste in alt oras dar el continua sa ma priveasca.Nu inteleg...ma place sau nu? Sunt foarte confuza, va rog ajutati-ma cu raspunsuri.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a cuplat cu o alta fata inseamna ca pe ea o place, nu cred ca e vorba de timiditatea din partea lui, poate e numai curios, altfel facea deja el primul pas.