| Whispers a întrebat:

Ajutati-ma va rog. a zi e luni si la ora 5 trebuie sa merg la scoala sa ma inscriu la ce profil de liceu vreau sa merg. Am de ales intre Filologie si Mate-Info. la filo stiu ca se bazeaza pe rom, engl si franc. iar la amte pe fizica.matematica si inform. acum ce sa zic nu prea le am cu mate. la examenul de capacit. am laut 9, 30 romana si 7, 50 mate dar si la mate cu un pic de ajutor happy. daca merg la filo peste 4 ani nu stiu ce meserie as vrea (as dori avocat) dar la mate cred ca pot face orice vreau dupa ce termina cest profil. dati-mi va rog avantaje si dezaantaje dar repede va rog! PS: Scuzati categoria dar am nevoie urgent de raspuns

Răspuns Câştigător
| mihai96alex a răspuns:

Imi cer scuze nu am fost atent la PS.
La mate-info poti intr-adevar sa dai la orice falculate, chiar si la una pe baza de filologie. Invers insa, nu prea merge. Totusi, cu o nota atat de frumoasa la romana, si o nota cam mediocra la mate (mai ales cu putin ajutor) ar trebui sa dai la filologie. In plus, cred ca poti sa dai la drept si pe profil de filologie, ca oricum nu prea are importanta matematica pentru un avocat.

1 răspuns:
| mihai96alex a răspuns:

Nu stiu de ce ai pus intrebarea la categoria asta, ca nu vad chiar
deloc legatura.Ai postat-o la misto sau ce?