| roberta_9182 a întrebat:

Ajutati-ma va rogsad. Am 17 ani si prietenul meu are 20. Vreau sa le spun parintilor mei ca sunt cu el, dar nici nu vor sa auda...Mama stie de el si nu e de acord si vreau sa-i spun si tatalui meu, dar mi-e frica de reactia lui. Ei nu sunt de acord ca prietenul meu a fost mai vagabond si nu e la facultate, dar parca le pasa mai mult de ce spune lumea decat de ce simt eu. Cum sa-i fac sa inteleaga ca il iubesc si nu pot renunta la el? Am incercat sa ma despart de el, dar n-am reusit, e peste puterile mele, il iubesc enorm... ce sa fac sa-l accepte parintii?sad

Răspuns Câştigător
| bogdanel_2484 a răspuns:

Cum spunea cineva sa il inviti la o cina, total gresit, baiatu va spune ca e doar odata si gata si nu e asa trebuie ca prima impresie sa fie definitiv nu ca e acum baiat bun peste o zi baiat rau si tot asa. Cea mai buna idee e sa vorbesti cu el si sa ii spui sa isi schimbe total comportamentu daca vrea sa mai ramana cu tine stiu ca asta suna a obligatie dar daca te iubeste cred ca va face acest lucru
Poate merit si eu o fundita

9 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Păi, dacă îl cunoşti foarte bine pe tatăl tau, deci îţi vei da seama cum reacţionează.
Eu zic măcar să încerci, dar sunt sigura că nu-l v-a accepta, dacă e golan, îţi dai seama la ce-i stă gândul.
Eu, îţi doresc mult succes şi încearcă doar să-i convingi că e un baiat de treabă. Bagă şi tu de la tine. -.- Dacă îl iubeşti cu adevărat, fă orice pentru el.

Skillz.

| doinitza12 a răspuns:

Aratale ca suferi fara el.nu minca nu vorbi cu ei.si poate se vor inmuia si vor intelege ca nu poti fara el.la virsta ta am facut si eu asta si a mers.succes

| LoveAngel223 a răspuns:

In cazul acesta nu prea ai ce sa faci lasi sa mearga lucrurile de la sine cred ca este cel mai bine.si eu sunt intr'o situatie asemanatoare dar nu am c sa fac am incercat ori ce ...nici tatalui meu nu ia convenit si i-am spus clar,, ce nu poti schimba ignora'' si ca nu e treaba lui si daca o sa am nevoie de vreun sfat sau un ajutor am sa il cer dar pana atunci este treaba mea.ai grija de tine!

| b342 a răspuns:

Pai...este tatal tau si trebuie sa-l cunosti.Parintii sunt mai exigenti, adica ei vor ceva mai perfect. Dar incearca sa fii mai smecherawinking. Adica, spune-le ca s-a schimbat, ca numai e asa.Incearca sa fii convingatoare. Dar totusi nu vreau sa par eu cine stie ce stiutoare, dar este cam mare pentru varsta ta. Oke, daca tu tii la el vei sti ce sa faci.Si spune-i si lui sa se schimbestraight face. Daca parintii ii vor da o sansa, trebuie sa le arati ca el nu este ceea ce cred ei ca este.Mult succes!:* :* :*>big grin

| dragutza_1869 a răspuns:

Roberta, te inteleg eu perfect.si stii ce-am facut eu? am mers inainte, am asteptat sa mai cresc putin. da ne intilneam pe ascuns.
ramasem intr-o zi singura cu tata acasa si i-am spus...incetul cu incetul am inceput vorba. tatal meu nebunea... da e linistit de fire si a rabdat ce-i spun.si a acceptat da nu-i place cu cine sunt si isi face griji permanent.acuma s-a stabilit situatia, e bine.

tu incearca sa-i spui tatalui cind ramineti singuri ca il iubesti si daca nu te lasa zii ca o sa le para rau ca te fac sa suferi. o sa-i impungi in inima si o sa inceteze. zile ca e alegerea ta, ca nu mai esti un copil. eu la ai mei le-am zis multe...au incetat.succese happy

| shocky2 a răspuns:

Hm. depinde ce vrea el de la tine!

Daca vrea numai sex ar fi cazul sa o lasi bbalta.

Daca vrea m-ai mult ar fi cazu sa le explici parintilor!

Dar faza cu sexu. se vede dupa ceva timp!

What ever.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l faci sa se schimbe putin happy invita-l la cina ca parintii tai sa-l cunoasca mai bine happy dar un mic sfat : spune-i sa se imbrace cat mai elegant si sa spuna numai lucrurile bune despre el pentru a face o impresie buna happy si incearca sa-l faci sa se inscrie la facultate. Daca nu merge... incearca sa le explici parintilor ce ai vazut la el de ti-a placut happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa deci unu la mana imi pare rau pentru tine si vreau sa te ajut
a)stati toti pe canapea si spuneleadevarul (ceva de genul:mama, tata imi place de x (iubitul tau)iar voi nu puteti schimba cea ce simt)
chestie adaugata:Spunele pe la 18 ani :Mama am 18 ani sunt mare si o sa stau de acum cu iubitul meu
b)

| alxc12 a răspuns:

Ai zis la un momentdat ca nu poti sa te desparti de el, iti dau un sfat, pleaca si tu in alta parte la bunici la rude undeva si cunoaste si tu niste baieti, incearca sa il inseli, vei vedea ca iti va scadea usor, usor interesul.