| pysyk17rasfatat a întrebat:

Am si eu o intrebarebig grin:big grin:big grinbig grinkum sa-l conving p tatal meu sa-mi accepte pr meu sau cum sa-i spun ca am un prieten si e imi mare k mine cu 9 ani si il iubesc enorm d mult enorm eu am aproape 18 si eu face 27 si nu stiu cum sa-i spun tatalui meucrying(imi este frica de reactia lui si sunt cu acel baiat de ceva mai mult timp.va multumesc*::*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamaie era mai mica si avea 10 ani mai putin decit tataie, au fost fericiti toata viata, asa ca nu lua de buna daca-ti spun parintii ca baietii vor sa profite de tine. Nu e universal valabil, exista si dragoste adevarata, sincera, din suflet. Nu trebuie decit sa vezi daca e neserios sau daca te iubeste cu adevarat. Iar tu esti cea mai in masura sa vezi lucrul asta. PArintii tai nu au de unde sa stie. Ei pleaca de la inceput de la premiza ca e rau. Tu insa stii cel mai bine daca te iubeste si in cazul asta nu da cu piciorul. Altfel daca vei suferi in viitor, pentru ca o sa iubesti la rindul tau, dar pe cine nu merita, o sa regreti mereu ca ti-a batut dragostea la usa si tu ai respins-o. Ca puteai fi fericita si tu ai renuntat.

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Despre ce e vorba in propozitie? crying

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vb cu el si sp ce simti u pentru acel baiatwinkingVb calm si prezinta-l pe prietenul tau.happyEl o sa accepte pana la urma.big grin
Mult succes!winking

| lia a răspuns:

Lasati mai fata in pace tongue
Eu te sfatuiesc ca sa-i spui si sa iei in considerare ce-ti spune el dupa aceea. Sunt convinsa ca iti va spune tot adevarul despre baieti. Nu-ti spune cu rautate, iti vorbeste din experienta lui de viata.

| SweetCandy a răspuns:

Cred ca esti destul de matura pentru a putea discerne asa ca stii fff bine ce e bine pentru si ce nu...deci incearca sa vb q tatal tau cand il gasesti in "toane bune"
si poate o sa inteleaga...happy
succes!big grin

| inna a răspuns:

Eu zic sa te pregatesti foarte bine la cum sa-i dai vestea...este o diferenta destul de mare intre voi. Poate daca ai mai astepta vreo 2 ani cam asa... S-ar putea sa nu reactioneze asa cum iti doresti tu tatal tau.Ma rog tu il cunosti mai bine.
Sfatul meu este sa mai astepti, dar faci cum vrei!
Succes!

| Abcfunny a răspuns:

Mama cand la cunoscut pe tata avea tot 18 ani si el 27...happystai linistita nu esti prima, incearca sa vb cu tatal tau despre asta te va intelege... mi-e mi se pare un barbat mai matur mai cu picioarele pe pamant si stie ce vrea de la viata...

| DMV a răspuns:

Te-ai gandit ca taica-tau stie deja de relatia voastra? In cele mai multe cazuri parintii ii lasa pe copii sa aiba micile lor secrete. Daca nu zice nimic poate insemna 2 lucruri: ca are impresie buna despre "pr" tau sau are o impresie proasta si asteapta tacit sa treci la umatorul recunoscandu-l pe acesta ca o faza a evolutiei tale pe plan sentimental.
Ciudat ca il alinti cu "pr". Prietenul tau e genul care sa aiba tatuat "Luxembourg" pe beep

| pepene a răspuns:

Pai...sincer...cred ca o sa inceapa sa iti tina teorie o ora pentru ca asa sunt parintii...au grija de tine dar.thinking eu stiu trebuie sa il prezinti personal si ai grija sa fie destul de generos din primul pas care il face in casa ta:* te astept cu raspunsuri si pe la intrebarile mele...sunt si eu noua p-aicibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la 18 ani scrii asa? nu-mi vine sa cred! crying crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i cum ne-ai spus noua, adica in limbaj messengerian (presupun ca scrii asa pentru ca vrei sa devii stenodactilografa big grin ). O sa fie de acord, de rusine sa recunoasca faptul ca nu a priceput ce-i spuibatting eyelashes