| Valeee09 a întrebat:

Ajutati-ma va rog. In urma cu o ora am avut un contact sexual. Eram in ultima zi de mestruatie, adica imi cursese f f putin de dimineata, insa seara se terminase de tot. Cand am ajuns acasa si m-am bagat la dus am observat ca ma umplusem de sange pe lenjerie, nu sunt virgina si nu stiu ce se intampla. Va rog ajutati-ma. Ce este? Urgent.Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fisura uterina probabil ai o rana in vagin ori uter din cauza actului sexual poate te-ai lovit sau nu ai stat intr-o pozitie buna de iti curge sange.

| Nextone a răspuns:

Eu zic sa nu te ingrijorezi prea tare pentru ca probabil ciclu tau nu s-a terminat inca si facand dusi ti-a pornit din nou... poate ai folosit apa prea calda sau prea rece. Daca esti intr-adevar ingrijorata si ai si alte dureri poate nu ti-ar strica un control ginecologic.Bafta!happy

| username23 a răspuns:

Am patit si eu la fel, si aici pe TPU mi-au zis ca poate e de la menstruatie.

| Allexis a răspuns:

Eu m-as ingrijora, in locul tau. Varianta 1 - nu ti-a trecut menstruatia. Asta n-as prea crede-o, mai ales daca stii cat timp dureaza menstruatia. Varianta 2 - te-ai ales cu o rana, care trebuie obligatoriu tratata urgent. Ranile netratate, in zona aceea, duc la cancer, in cativa ani. Fugi la un ginecolog.

| GeorgiV a răspuns:

Bună! Părerea mea este că nu trebuie să te îngrijorezi. Aceasta ar putea fi o reacție la faptul că te-ai simțit bine. Ce ar pune probleme, ar fi eventuale dureri, stări de amețeală și alte simptome. Dacă totul e ok și doar ai sângerat, e posibil ca după actul sexual, fiind la sfârșit de ciclu, să fi rămas ceva sau să se fi produs un surpus de sânge (rezultat ca sângerare) datorită excitării. Dacă, în schimb, te simți rău și sângerarea continuă mai mult timp (peste 1, 2, 3 zile), zic să iei măsuri (ginecolog, consultație, etc).
Totuși, după cele spuse, sunt convinsă că în 2-3 ore, maxim până mâine, vei fi ok. Părerea mea!
Tu fă ce simți că este mai bine pentru tine!
O seară plăcută!happy