| Misou a întrebat:

Ajutati-ma,va rog mult. Am fost 6 luni cu un baiat,pe ascuns, pentru ca tata nu era de acord. Si era totul bine si frumos,pana cand tata mi-a zis sa nu mai ies cu el si am hotarat sa ne despartim sa se calmeze lucrurile si sa rezolv cumva cu tata. Acum,am rezolvat cu tata,ma lasa sa fiu cu el,dar baiatul imi zice ca desi el ma iubeste ca pe o prietene si tine la mine,nu mai vrea momentan sa fie cu mine pentru ca nu e sigur ca ne va fi bine,si ca aveam certuri. Aveam certuri pentru ca nu puteam sa ies mult cu el,dar nu certuri mari, discutii doar. Si m-a intrebat de ce in 6 luni nu am facut nimic sa-l conving pe tata. Eu il iubesc enorm,el ma iubeste dar m-am purtat si urat cu el si situatia e naspa. Tata mi-a zis sa rezolv azi cu el si daca el accepta azi sa fim impreuna,bine,daca nu, n-o sa mai fiu niciodata cu el. Baiatul e suparat si habar n-am ce are de gand. Ce sa fac? Plang de 3 zile continuu

7 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Daca ii pasa de tine avea rabdarea necesara sa astepte sa se linisteasca lucrurile,dar tare ma tem ca in perioada cat v-ati despartit si-a gasit pe alta care nu are probleme sa iasa cu el, va trebui sa te resemnezi si sa il lasi in pace, daca vrea sa mai aibe de-a face cu tine bine, daca nu, tu sa nu alergi dupa el

| Misou explică (pentru Felys):

El spune ca inca ma iubeste dar vrea sa treaca peste pentru ca eu n-am facut nimic sa rezolv lucrurile

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Baiatul are putin orgoliu in el.Ii place oarecum situatia si sa fie rugat.
Joaca dur happy
Vrea sa obtina mai mult cu aceasta ocazie:
''baiatul imi zice ca desi el ma iubeste ca pe o prietene si tine la mine, nu mai vrea momentan sa fie cu mine pentru ca nu e sigur ca ne va fi bine, si ca aveam certuri. Aveam certuri pentru ca nu puteam sa ies mult cu el, dar nu certuri mari, discutii doar.''

Sperie-l putin si da-i de inteles ca o sa te piarda, daca nu ia o decizie.
Teoretic atunci va simti ca te va pierde si va face ce e de facut happy
Insa atentie ce spui si cum spui.

| Misou explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Exact asta am ft, m-am rugat putin de el si am vazut ca cedeaza, si dupa i am zis ca e decizia lui,, si ca nu voi mai ramane nici prietena cu el si ne-am impacat

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Misou):

laughing
E totul ok acum?

| benga94 a răspuns:

E cam aiurea ce zici tu acolo, Tatal tau daca in final a acceptat, el daca te iubea nu mai facea si el mofturi prostesti, parerea mea ca e un motiv doar si atat, mai bine te gindesti la altul!

| ZambetDeGheata a răspuns:

L-ai lasat sa fie liber si si-a dat seama ca ii este mai bine fara tine. Daca tinea intr-adevar la tine ar fi asteptat