| Kusea a întrebat:

Ajutati-ma va rog mult, se pare ca m-am andragostit! Problema e ca n-eam cunoscut pe net, inca nu l-am vazut niciodata deorece se afla in Italia cu mama lui. Ambii avem 18 ani. Comunicam deja de v-o 6 luni. De fapt nu asta e ceea ce-am vrut sa spun. Acum citeva zile mi-a spus ca-i pare un pic straniu, dar se pare ca s-a indragostit de mine, ca vine in august acasa si vrea sa ma vada. Ma astepta mereu sa ma loghez pe skype ca sa vorbim, dar s-a suparat cand i-am spus ca nu vreau sa am o alta relatie cu el decat cea de prietenie, ca anca nu sunt gata, ca e prea departe de mine, astfel nu mai comunicam de v-o 3 zile. Dar si mai devreme, practic de la tot flecul se supara si nu mai vorbeam pana nu-mi ceream eu scuze. Eu chiar nu-l inteleg: oare chiar s-a andragostit, sau o face pe andragostitul? Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Syrenutxa a răspuns:

Atunci nu s-a maturizat. Dar tu esti matura? Daca nu, cred ca nu te pot ajuta in legatura cu asta pentru ca nu vei intelege. Acel baiat, incearca sa te incolteasca astfel incat sa accepti sa fii cu el, un fel de obsesie. Sfatul meu este sa-i zici direct ca ai terminat cu el daca mai continua asa, si ii ceri conditii in care veti ramane in continuare prieteni pe skype, pana cand el va sosi si va veti intalni,(sa fie respectuos cu tine) si atunci tu iti vei da seama ce trebuie sa faci. Nu te lasa constransa de el ci de inima ta.

| Kusea explică (pentru Syrenutxa):

Iti multumesc enorm:*cred ca esti buna de un psihologhappy

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Felys a răspuns:

Relatiile la distanta nu dureaza, daca s-a suparat, problema lui, cauta pe unul de langa tine ca oricum nu se merita sa investesti sentimente in cineva de la mii de km care vine in concediu putin

| Kusea explică (pentru Felys):

Ai perfecta dreptate, dar am senzatia ca m-am antors la 14 ani: nimc nu ma mai intereseaza...

| 11335577992244668800 a răspuns:

Parerea mea este ca nu s-a indragostit de tine. Daca iai fi placut cu adevarat pana la urma nu ar fi rezistat fara tine asa ca siar fi cerut scuze pentru ca nu ar fi rezistat sa nu vorbiti.

| Kusea explică (pentru 11335577992244668800):

Posibil, dar eu cum rezist? am senzatia ca sta orgoliul la mijloc!

| Kusea explică (pentru 11335577992244668800):

Posibil, dar eu cum rezist? Am senzatia ca sta orgoliul la mijloc.