| Alexandra0077 a întrebat:

Ajutor! Ce sa fac? Am 15 ani si nu am avut decat un iubit si nu am tinut deloc la el..Problema e ca nu pot iubi..Nu stiu de ce..Arat destul de bine nu inteleg de ce nu accept o cerere de combinatie.Daca un baiat urat vrea sa fie cu mine nu accept ca e urat. daca e frumos nu accept pentru ca am impresia ca nu il merit..Cum sa fac sa am si eu un iubit ca simt nevoia! big grin Funda

Răspuns Câştigător
| Keith a răspuns:

Faza cu tine e ca nu stii ce vrei, nu cred ca esti pregatita sa ai o relatie, mai ales daca o ai pe termen lung am impresia ca te sperie chestia asta, si nu ai ajuns sa iubesti pentru ca inca nu a aparut acel baiat care sa te faca sa il iubesti.Nu esti deschisa oportunitatilor.In concluzie daca macar ai o atractie fizica pentru cineva accepta-l ca iubit al tau si vezi ce va iesi dar daca nu esti pregatita las-o balta.Bafta!

16 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Având în vedere vârsta ta e ceva normal să nu știi ce vrei.Recomand să îți urmezi instinctele(...) și dacă simți atracție pentru un el nu te uita la cum arata uită-te la ce are în el(daca îi inteligent, aveți puncte comune, și dacă mai și are ceva în portofel(părinții lui) e și mai grozav)Succes și girjă ce faci...

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu-i panica! La 15 ani putini sunt cei care iubesc cu adevarat.La un moment dat o a gasesti pe cineva care o sa te faca sa iubesti. happy

| SerafimHD a răspuns:

Nu e momentul adecvat pentru asa ceva! Mai asteapta! mai bine nu astepta nu cauta ca vine singur! Succes la pescuit!

| allison20 a răspuns:

Poate ca nu te simti inca pregatita pentru a avea o relatie adevarata si de aceea cauti tot felul de scuze pentru a nu te combina cu baietii aceia. Incearca sa cauti un baiat care corespunde asteptarilor tale, vorbeste cu el, da-i de inteles ca tu vrei mai mult decat o simpla prietenie si de aici incolo baiatul va sti ce sa faca. Si tu te vei simti mult mai bine.

| DonMecanico a răspuns:

De unde esti Alexandra?

| KRIIIX a răspuns:

Simti nevoia, am inteles smug! laughing)))))

| ThePunkGuy34 a răspuns:

Asteapta pana cand vei intalni baiatul perfect pentru tine.Cei de pana acum NU ti-au fost 100% pe plac.Nu merge cu "nu-l merit", nu exista asa ceva.La un moment dat va aparea.Stai linistita.

| musculo a răspuns:

Ai incercat si cu fete? poate-poate

| Alexandra0077 explică (pentru musculo):

Esti serios?

Răspuns utilizator avertizat
| musculo a răspuns (pentru Alexandra0077):

Nuu..glumeam.sa nu incerci

| Tiby49 a răspuns:

De unde ziceai ca esti?

| spdasinul a răspuns:

Hei asculta stiu prin ce treci iti spun cum o sa rezolvi problema asta. Daca incepi si zici asta e urat nu vreau, asta e frumos dar nu cred ca va merge inseamna ca incepi si devi mofturoasa. Cand ai sa intalnest un baiat special inima iti va spune si atunci ai sa simti cum sa iubesti (daca o sa cauti dragoste nu cred ca o vei gasi mai bine asteapta si te va gasi ea pe tine sau mai bine zis el pe tine) BAFTA!

| lovefireworks a răspuns:

Daca baiatul respectiv, fie urat fie frumos vrea sa va duceti la o intalnire, du-te:vezi ce comportament are, daca e bland, intr-un final daca e pe gustul tau. Nu conteaza ce spune lumea din jur, ceea ce conteaza e in inima ta. A m avut si eu problema asta, iar cea mai buna prietena mi-a dat acelasi sfat. succes :*

| Alinutz_Alin_1994 a răspuns:

Nu tiai gasit persoana dorita si nu trebuie sa fie print ca sal placi trebuie doar sa va intelegeti sa te faca sa zambesti atunci cand nimeni nu o face

| DanaNAlina a răspuns:

Baiatul care va fi pentru tine, vei simtii atunci. Cand simti ca vrei sa fii tot ce are in fata ochilor, daca esti pozitiva si rabdatoare, se va intampla asta cu siguranta!