| CookieMonsterRawr a întrebat:

As vrea si eu sa va pun o poveste, si mi-ar placea sa ma ajutati cu un sfat. Am 16 ani, sunt fata. Nu am avut decat o relatie pana acum, dar o relatie destul de aiurea pentru ca nu ma vedeam cu baiatul respectiv foarte des, ne certam nu prea vorbeam, in fine. Nu pot spune ca am iubit pe nimeni pana acum. Ne-am despartit acum ceva timp, si de o perioada, sunt singura. Poate pare ciudat dar, uneori simt nevoia unei imbratisari, unui te iubesc, unui sarut, chestii de genul. Problema este ca, mie mi se pare ca nimeni nu ma place. Toti prietenii mei spun ca am un fizic frumos, sunt frumoasa la fata, sunt educata, nu vorbesc urat sau alte lucruri. Multi prieteni mi-au spus ca eu merit tot ce e mai bun. Eu cred ca problema este ca eu in general ma indragostesc de baieti mai superioro decat mine. Sa spun asa. Mi-a placut de un baiat care facea caterinca de oricine si din orice subiect, nu prea imi acorda atentie asa ca mi-am dat seama ca nu este pentru mine, asa ca l-am lasat in pace. De cam o luna, o prietena mi-a tot spus despre un baiat din scoala, sa vorbesc cu el si chestii. Ok, nu imi vine sa cred pentru ca eu sunt foarte timida, dar am facut-o. Adica, i-am dat cere pe facebook si am vorbit pana in prezent. Cred ca el este potrivit. Adica nu este asa super popular, este educat, timid, e genul de baiat cu 10 pe linie. Am tot vorbit pe internet, ne mai intalnim uneori prin pauze si ma saluta, dar cam atat. Mi-ar placea sa am o relatie cu el, dar nu stiu ce ar trebui sa fac. Nu prea ma pricep la lucruri de genul acesta, si nu stiu daca are rost. Poate renunt prea repede dar, tot timpul cand vorbim, mereu eu il intreb prima ce face, eu aduc subiecte de conversatie, el o continua, dar doar uneori. Si, nu stiu, ce ar trebui sa fac? Credeti ca as avea vreo sansa sa ma placa? si cum ar trebui sa ma comport eu cu el?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O fata educata ca si tine, frumoasa si desteapta, este greu sa gaseasca baieti " mai superioro" decat tine si nu se arunca cu cereri de prietenie, fie ele si pe facebook. Daca baiatul a luat cunostinta ca tu existi, atunci cu siguranta va ceda in fata calitatilor tale. Asadar, asteapta.

| Pisicutzaaaa a răspuns:

Heei.Deci in primul rand,chiar daca iti place de un baiat,nu trebuie sa arati asta prea mult,pentru ca vei parea disperata,si baietilor nu le place,il saluti odata,si te uiti asa insistent cate putin la el si daca nu iti raspunde pai nu are rost,poate nu te place,poate iubeste alta.Dar daca iti raspunde si el atunci e bine,lasa-l pe el mereu sa faca primul pas,te asigur ca daca raspunzi mai greu la mesaje si pari putin indiferenta il artagi mult mai mult.Da si tu niste comuri sau like-uri pe facebook la unii baieti si vezi daca e gelos prietenul tau,daca e gelos inseamna ca te place.Fa cunostiinta cu prietenii lui si intereseaza-te de el,dar cel mai important e sa fi cat mai naturala, nu trebuie sa faci eforturi sa te placa, trebuie sa te placa asa cum esti. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai nelamuriri, intreaba-ma aici ca iti raspund oricand :* Baftaa >big grin

| RobiiRobi a răspuns:

Uite, si eu am 16 ani si sunt baiat, eu sunt genul de persoana directa, daca m ceva, zic pe fata si imi place ca fata sa aiba atitudine, sa nu fiu eu mereu care incepe discutia, care incepe sarutul etc.
Uite hai sa iti spun un truc simpatic pe care mi l-a facut o fata de la mine din liceu (precizez ca sunt impreuna cu ea acum). Eram eu cu inca 3 colegi pe holul scolii, si a venit aceasta fata la noi si ne-a intrebat daca nu avem un minut in voda. si ca prin minune eu am fost cel care a avut. Mi-a zis numarul, l-am scris, si i-am dat sa sune, ea s-a apelat de pe telefonul meu pe telefonul ei, dupa care imi zice, mersii, te sun eu, si mi-a dat un pupic scurt pe obraz. A fost un moment asa de wow

| RobiiRobi a răspuns (pentru RobiiRobi):

Efectiv, a fost foarte dragut, dupa care mi-a trimis un mesaj in care ma intreaba ce fac astazi pe la 6, eu raspunzandu-i nimic special, dupa care ea mi-a zis ca merge prin centru, si m-a intrebat daca nu vreau sa merg cu ea.
Am acceptat, de o saptamana suntem impreuna si ne intelegem foarte bine.
Te sfatuiesc sa faci la fel, bafta!