| YourDreamGirl a întrebat:

AJUTOR! Miine trebuie sa aleg: -un baiat blond,ochi albastri,bogat, popular -un baiat brunet, ochi verzi, popular, si are un band (unde eu sunt solista) amindoi sunt a 12-a sorry, cred ca par cam proasta dar sunt foarte agitata...

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai grija,iubesti dragostea si nu omul.

Adica,ai sadit si a crescut odata cu tine,ideea ca iubirea e frumoasa,romantica,valuri,fluturi,imponderabilitate si ti-o doresti exact asa,fara sa observi persoana care ti-o ofera sau careia vrei s-o oferi.

Inchide ochii si imagineaza-ti viata ta fara cel blond.
Inchide ochii si imagineaza-ti viata fara cel brunet...

Te-a durut inima vreo secunda?
La care din ei?
Ei,pe el sa-l alegi,ai sanse sa fi ales corect.

Daca n-ai simtit nimic,nu alege pe nici unul,inca nu vezi omul din spatele iubirii, cauti doar sentimentul.

Si nu te mai panica, intotdeauna in viata simpatizam si ne plac multe persoane, dar de iubit, iubim doar una singura.
happy

| YourDreamGirl explică (pentru greece12):

Dar dragostea inseala, din pacate =[

| greece12 a răspuns (pentru YourDreamGirl):

happy
Dragostea nu inseala,doar tu te lasi inselata, din cauza ei!
Adica, nu-ti da voie sa ai judecata ta limpede dintotdeauna...
Si, pana la urma, ce ai hotarat?

| YourDreamGirl explică (pentru greece12):

Cel blond, azi dimineata m-a lasat cu gura cascata, a venit la geamul meu si mea cintat cintecul meu de draguste preferat http://www.youtube.com/watch?v=MDQk0IOSDHM, si chiar am ramas surprinsa, nu e genul romantic, si chiar inainte, am decis ca ar fi mai bine cu el, dar ieri mi-am comfirmat ca merita si ar fi gata sa faca orice pentru mine, daca a ajuns sa cinte...

| YourDreamGirl explică (pentru greece12):

Apropo, mersi mult pentru sfat =]

| greece12 a răspuns (pentru YourDreamGirl):

Foarte interesant!
happy
Deci, fericitul este cel blond!
Pare o alegere buna, pentru ca relatii de lunga durata, stabile si frumoase, au doar persoanele care sunt prieteni si isi pot spune orice!
Ma bucur pentru voi doi!
happy

| RAY a răspuns:

Nu esti proasta ce e prostie in asta in fine alege pe care il placi tu mai mult,eu las alege pe cel cu ochii albastri, parul blond si bogat ca banii conteaza in viata, daca ai banii poti sa devi cantareata asta daca ti-a dat zeus voce, sau alegi pe ala brunet si te lansa n muzica, ajuta vreau sa spun

| YourDreamGirl explică (pentru RAY):

Mersi, si eu cred ca ar fi mai bine cu ala blond, dar va fi dificil sa eu spun aluia brunet...=[

| RAY a răspuns (pentru YourDreamGirl):

Eu te inteleg dar tot trebuie sa-i spui, nu poti ascunde asta, e viata ta deci alegeriile le faci tu nu esti jucarie

| anonimg a răspuns:

Doar de suprafata s-au izbit ochi tai? Mi-au alergat ochii prin postarea ta sa vad daca este scris ceva si de caracter -de frumusetea interioara-, nu numai de frumusetea exterioara, dar nu am gasit nimic.
Undeva este o problema: ori niciunul dintre ei nu si-au format un carater frumos -despre care oamenii nu ar fi putut vorbi-, ori tu nu ti-ai format ochii ca sa vada dincolo de lucrurile fizice... Ma tem ca problema este si la ei, dar si la tine. Te sfatuiesc ca pe o sora sa nu alegi pe niciunul.
Eu sfatuiesc pe toti ca relatiile dintre baieti si fete sa aiba drept scop casatoria. Orice altceva va duce inevitabil la suferinta. De aceea este bine ca omul sa se pregatesca pentru casatorie; daca nu, sa se pregateasca pentru suferinta. Cale de mijloc nu exista. Alegerea sta in mainile noastre. De aceea repet: nu te grabi. Daca e sa alegi pe cineva, alege pentru caracterul lui, si nu pentru bani sau frumusete fizica.
Sunt si binecuvantarile materiale(bani, frumusete) un dar de la Dumnezeu; dar daca noi alegem in functie de acestea, atunci Dumnezeu ne va daca ceea ce ne-am ales; dar crezi oare ca poate dainui o relatie cladita pe lucruri materiale? Nu sunt extremist -stiu ca este nevoie de o situatie financiara buna ca sa se poata incepe o casatorie; dar nu aceasta trebuie sa fie un principiu dupa care tebuie sa facem alegeri.
Nu te grabi. Refuza-i pe amandoi daca nu sti ce sa alegi.

| positivity a răspuns:

Să înțeleg că îți plac ambii tipi și nu știi pe care să-l alegi! Dar gândește-te că prima dată ți-a plăcut de X. Apoi a apărut un alt tip, la fel de drăguț la X, Y. Dacă îți plăcea atât de mult de X, îți mai plăcea și de Y? Sau poate că greșesc, toți facem asta!
Cum să îți spun eu pe cine alegi după niște aspecte idioate, superficiale? De ce contează culoare ochilor, culoarea părului, popularitatea, banii atât de mult pentru tine? Ar trebui să vezi și celelalte aspecte ale unui om, personalitatea de exemplu, sau caracterul!

| YourDreamGirl explică (pentru positivity):

Stiu,dar cu ala blond eram cei mai buni prieteni, pina ce mi-am dat de seama ca suntem mai mult decit prieteni si totul a inceput sa se complice, si nu stiu ce sa fac

| YourDreamGirl explică (pentru positivity):

Astea erau doar niste informatii generale despre ei, dar ii iubesc pe amindoi la fel, sau nu...eu sunt confuza

| SebastianCMT a răspuns:

Poate sa aiba si stea in frunte. Tu poti decide nu noi pe cine sa alegi tu trebuie sa vezi langa cine te simti bine.

| YourDreamGirl explică:

Pentru cei ce doresc o descriere a frumusetii interioare:
-sentimental, sensibil, foarte indragostit si cu intentii serioase, blond
-romantic, talentat, indragostit,(despre intentii serioase nu stiu, si nici nu mia vorbit despre asa ceva), brunet