| frumusetze a întrebat:

Ajutor! Prietenul meu este ff gelos, avem 1 an impreuna, se supara cand ma atinge un coleg sa ma intrebe ceva in timpul orelor(afla de la alt koleg), si azi era sa-l bata p unu ca ma atinssad! spune ca are incredere in mine dar e ff suparacios si gelos, daca sunt cu prietenele vrea toata atentia spre el! spune ca e asa pentru ca ma iubeste prea mult si nu vrea sa ma piarda, si eu il iubesc dar cred ca exagereaza... oare ma iubeste cu adevarat de asta se poarta asa?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, din moment ce e cu tine de 1 an si e gelos ma gandesc ca t eiubeste cu adevarat; nu stiu ce incredere are el in tine daca se poarta asa, cred ca exagereaza cam mult.Ar trebui sa discuti serios cu el ca gelozia exagerata e boala grea, e normal sa fi gelos cand iubesti dar nici chiar asa, ai nevoie si tu de putina libertate si doar nu o sa stai doar cu el. Vrea toata atentia spre el...pai si el nu are nevoie de libertate, intimitate? Sau ce e dependent de tine? Inteleg ca asa e iubirea, am trecut si eu prin asta si pot spune ca inca trec, dar el trebuie sa aiba cat mai multa incredere in tine si sa nu mai fie asa gelos si suparacios, trebuie sa existe o buna comunicare intre voi.

| Flav a răspuns:

Daca-mi gasesc o prietena care sa-mi bata toate amicele mele, care sa se comporte asa, ma mut in Bahamas, intr-o chilie, si ma fac filosof.
@frumusete - fii tu o frumusete si da-ti seama ca tu esti practic o jucarie, o carpa in arsenalul lui de orgolii, frustrari si pretentii. Baieti sunt destuli, si cu siguranta ai sa-ti gasesti altul care sa te respecte, aprecieze si iubeasca. Lasa-l, da pagina, dar rapid. Iubirea excesiva dupa in altceva.

soothe
| soothe a răspuns:

Asta vrea o sclava nu o iubita. Ai sa fii ce acepti sa fii!

| Andreutsa25 a răspuns:

Din intamplare am trecut si eu exact prin ce treci tu acum, prietenul meu era gelos si foarte posesiv, insa pe parcurs am discutat despre asta si a inteles ca sunt doar pentru el si ca nu are de ce sa isi faca griji.Ar trebui sa stai de vorba cu el si sa va rezolvati problema asta pentru ca mai tarziu tu o sa suferi punand mult suflet. Poate ca intr-adevar te iubeste, dar poate ca nu stie cum sa iti arate si cum sa iti demonstreze ca te vrea doar pentru el.Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el si sa ii explici, mai ales ca aveti un an impreuna happy. Eu asa am facut si acum am implinit 3 ani.Iti doresc si tie la fel daca va iubiti.

| doina_2123 a răspuns:

Salut! poate ca te iubeste, dar sa stii ca nici mie nu-mi place cind prietenul meu o atinge pe colega lui, am incredere dar totusi nu mie placut. Tias da un sfat cind iesi cu prietenele nu-l lua cu tine, sau cauta un motiv de discutie care sai fie interesant,. acesta nu e motiv de gelozie chiar daca te iubeste, er trebui sa-i spui sa faca o alegere.sau isi schimba comportamentul sau...si atunci vei vedea ce va spune el.Gindestete singura ca inca nu sunteti casatoriti si el e gelos dar ce o sa fie mai apoi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scapa de el... nu inteleg cum poti sa suporti un sufocant dintr-asta big grin