| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Tu ai sta cu un baiat care desi te iubeste ( cel putin asa spune, ca esti sigura pe care a iubit-o cu adevarat ), care are lacrimi in ochi si iti spune ca te iubeste cand va certati, dar care te jigneste, care te ameninta ca te va bate. eventual ridica si mana la tine, care te injura, care este extrem de gelos ( verificandu-ti toate apelurile, mesajele, arhivele. si spunandu-ti ca ai sters multe dintre ele, chiar daca tu stii ca nu este asa. ).
Ai sta cu un asemeni baiat, pe care il iubesti, dar este extrem de gelos. care vrea toata atentia ta, numai pentru el, care este gelos si pe prietenele tale, chiar daca i-ai oferit virginitatea?
Ai sta cu un asemeni baiat, chiar daca dormiti in acelasi pat de o luna de zile, si mereu este prea obosit pentru tine? Care daca adoarme, si tu ii atingi parul de pe fata. din cap. iar el se gadila, si se trezeste luandu-te la injurat si amentintandu-te ca daca nu incerezi iti da si una?
Sincer, il iubesc, tin la el mult. Dar m-am saturat de toate aceste scene ale lui. chiar nu stiu ce sa mai fac... Si eu sunt geloasa, dar prea exagereaza. Si ma deranjeaza atitudinea sa inainte de culcare, pentru ca mereu este mult prea obosit, incat nici nu mai are timp de mine seara...
Daca ii spun ca lucrurile intre noi nu mai merg, incepe sa-mi spuna ca-s o mincicioasa, ca mi-am batut joc de el, ca mi-am gasit pe altul etc. El niciodata nu a crezut in lacrimile mele...
Am incercat de cateva ori sa il las, pentru ca intr-adevar simt ca desi il iubesc, lucrurile intre noi nu merg. dar mereu mi-a spus unele cuvinte care m-au facut sa ma simt vinovata... plus ca lacrimile sale m-au inmuiat de fiecare data...

13 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea,cum iti pierzi tu anii tai frumosi in numele unei "iubiri" care nu exista!
Baiatul asta nu te iubeste,te poseda.
Esti bunul lui,ca o bricheta,ca tricoul lui preferat,ca un catel cuminte care n-are voie sa miste coada a bucurie in fata unui strain...
Poate te iubesti mai mult pe tine si-ti faci curat in viata,sa respiri oxigenul real al libertatii si al dragostei!
Pentru ca daca nu bagi de seama,in scurt timp vei ajunge sa iei si bataie,dupa care va plange cazut la picioarele tale sa-l ierti,si tu il vei ierta!
Eu numesc o asemenea relatie,toxica,el o otraveste cu egoismul si putinatatea sufletului lui.
Da,n-o sa-l uiti niciodata pentru ca memoria umana e selectiva si tinde sa pastreze numai momentele frumoase,da,o sa te doara cumplit sa te desprinzi de el,nimeni nu te va mai iubi asa, dar iti vei fi castigat inapoi demnitatea de om liber sa hotarasca singur pentru unde-ti cad ochii si cui ii zambesti!
E viata TA, nu a lui, tu nu mai traiesti, doar existi!
Desprinde-te.

| mona a răspuns:

Lacrimile lui nu sunt adevarate[o sa te convingi pana la urma de asta],stie ca te impresioneaza daca il vezi cu lacrimi in ochi si mai stie ca il ierti,iti cunoaste slabiciunile, daca te iubea cu adevarat nu te ameninta, nu ridica mana la tine, etc, nici tu nu ar trebui sa crezi in lacrimile lui asa cum nici el nu crede in ale tale

| aryana1991 a răspuns:

Buna! Dragostea nu are nici o treaba cu injuratul, acuzatii nedrepte sau mai stiu eu ce alte violente. Poate ca viata in 2 nu e doar lapte si miere dar in situatia descrisa de tine ar fi cazul sa devi imuna la santajul lui sentimental, e o iubire bolnava care nu va face decat rau amandurora.

| RAY a răspuns:

Sa stii ca noi baieti nu putem plange asa din senin,decat daca simntim ceva puternic, daca plange inseamna ca te iubeste, doar ca sufera de o stare numita gelozie paranoica, isi spune ceva ce nu ai facut, te face in toate felurile, posibil tatal lui asa a procedat cu mama lui si acum face asa cu tine, in plus e vorba de un control maxim asupra unei persoana, lipsa increderi in femei

| Azµre a răspuns:

Cred că ai probleme serioase, nu știi să faci diferența între ați fi bine și ați fi rău sau între dragoste și posesie... eu zic să o iei la fugă așa cum spune și primul user care a comentat.

| Oana92 a răspuns:

Nu, acest barbat este bolnav. Si acum serios vorbind, chiar are probleme mari, reactiile lui sunt exagerate si in permanenta discordanta. Parerea mea e sa pui capat. Sunt convinsa ca meriti ceva mai bun, asta numai iubire nu e!

| dragodana a răspuns:

Salut! FUGI!
Asta nu e iubire din partea lui.Isi bate joc de tine.Stie ca il iubesti si te manipuleaza incat sa stai cu el.
Stiu ca iti spui de fiecare data ca el nu va mai face asa si chiar te iubeste.Ei bine, nu.
Sfarsitul va fi asa:tu plina de sange(ca sa nu zic moarta), pe un pat de spital, el la puscarie.
Cand iubesti pe cineva care nu vrea sa fie cu tine, da-i drumul sa se duca in lume.
Gaseste puterea inauntrul tau si pleaca si nu te uita inapoi.Stiu ca poti sa faci asta.Am incredere in tine ca vei pleca de langa el.

| e1xtz a răspuns:

Baiatul asta al tau cam are deviatii de compotament destul de grave..trecerea de la agresivitate la plans..etc,nu sunt semne bune..nu iti cunosc relatia, poate ai si tu partile tale de vina in toate astea.dar pentru cele spuse de tine ar trebui sa renunti, chiar daca este greu si simti ca nimeni nu intelege

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Am citit intrebarea ta, dar si cele anterioare.
Uite, eu cred asa : relatia voastra este toxica si fara viitor. Sunteti 2 oameni care nu stiu si nu pot sa se iubeasca cu adevarat. Intre voi este razboi si santaj sentimental, nu afectiune.

Tu, esti mai normala la cap din ce am vazut. Pleaca din aceasta relatie, si cauta-te pe tine.
Va fi greu sa te desparti de el, pentru ca o sa se dea cu capul de toate gardurile posibile ca sa pastreze asa fata cum esti tu.
Te-am tzucat, si iti doresc sa-ti faci o viata dreapta.

| marianvranceanul1 a răspuns:

Ar trebui sa-si schimbe comportamentu.

| IREros a răspuns:

Nici nu am citit tot, numai cat am vazut ca ai scris ca te iubeste dar te jigneste. Nu exista asa ceva, ceva pentru tine are, o obsesie se pare dar cu siguranta nu te iubeste. Fugi si lasa-l in pace, daca insista mergi la politie, nu e de joaca cu oamenii bolnavi mintali, nu ai vrea sa apari la stiriile de la ora 5 cum ca "un baiat si-a ucis iubita "din dragoste"" nu?

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns:

La voi este dragoste nesanatoasa asa ca ori inviati metaforic vorbind iubirea pura fara injuraturi si restul ori mai bine o terminati vb serios acum va iubiti dar tie si cred ca si lui nu-i place sitoatia asta si daca alegi prima varianta va propun foarte ok terapia in cuplu daca nu vrea pasi-pusi!

| MankoBreaker a răspuns:

Asta nu se numește iubire.
Se preface. Nu contează cât de mult ai sta cu el sau ce îi oferi, el nu se va schimba.

Un astfel de om nu merită să trăiască. (poate par dur, dar nu este așa. Zic realul adevăr ce nu toată lumea îl vede)