| denisa_3195 a întrebat:

Ajutor! Urgent! Dau fundita! Acum o saptamana am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu. O data luni si o data joi. Luni era sa si dea drumul pe piciorul meu. L-am intrebat daca a scapat in mine dar a spus ca nu este sigur. Joi am facut tot neprotejat. Si-a dat drumul afara, s-a dus la baie s-a s spalat si dupa a introdus-o din nou in mine. Ciclul trebuia sa-mi vina pe 22 iar astazi suntem in 26. Va rog ajutati-ma urgent! Fiti seriosi. Nu luati in ras. Se poate intampla oricui sad

10 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Sir, you just earned my respect.

| darrio2007 a răspuns:

Exista sanse sa ramai gravida. Mici dar exista.Fa un test de sarcina la doua saptamani dupa ultimul raport sexual.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce sa te ajutam noi? Ai rabdare 20 zile de la contact si fa un test de sarcina. Daca ai vrut sex neprotejat iti asumi riscurile aferente

| corbulalbrosu a răspuns:

"Acum o saptamana" probabil inseamna data de 18 august (luni) si 21 august (joi). Depinde cat este de precisa/sigura determinarea zilei de 22 aprilie ca fiind data de incepere a menstruatiei, deoarece acest lucru se poate realiza/stabilit doar in cazul in care ciclul menstrual este REGULAT. In consecinta daca ciclul tau este REGULAT, se poate afirma ca este stabilit atat stiintific cat si medical ca in urma unor contacte sexuale neprotejate intretinute in perioada ultimelor 7-8 zile situate inaintea zilei de pornire a menstruatiei, formarea unei sarcini teoretic este IMPOSIBILA chiar si in cazul in care sperma este ejaculata intentionat in vagin. O intarziere de cateva zile (2-4) a menstruatiei se poate datora unei posibile dereglari hormonale, dar se produce destul de rar in cazul unui ciclu REGULAT si din acest motiv neinceperea menstruatiei la data preconizata s-ar putea datora mai degraba faptului ca ciclul tau menstrual este unul de tip NEREGULAT si ca atare menstruatia se va porni in urmatoarele zile. In situatia descrisa probabilitatea de sarcina poate exista doar daca ciclul este neregulat, insa este foarte mica deoarece o sarcina s-ar putea forma numai in cazul unei dereglari hormonale foarte mari (de circa 2 saptamani). Daca nu se porneste menstruatia in urmatoarele 3 zile incepand cu data de 30 aprilie-1 Mai se poate efectua un test de sarcina al carui rezultat sa fie considerat corect/valid. Multa sanatate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sex neprotejat= sansa sa ramai gravida.

| Emilian65 a răspuns:

In urma actului sexual de joi ai putea fi gravida daca erai in perioada fertila. De ce? Pentru ca chiar daca s-a spalat, pe canalul penisului a ramas sperma care a iesit in tine in timpul celui de-al doilea act sexual.

| Quassaar a răspuns:

El este un egoist ordinar iar tu o mare credula. Dacă nu folosiți nici o metodă contraceptivă de ce mai pui întrebări idioate? Bineînțeles că poți rămâne însărcinată. Faptul că el se spala după ce faceți sex, apoi o luați de la capăt este egal cu zero ca si contraceptie. Nefericitilor!

| Killthem a răspuns:

Daca tu ai vrut neprotejat.

| Mason13 a răspuns:

Hmm... eu zic sa te gandesti la un nume... oare o sa fie baiat sau fata? laughing

| fancybeach a răspuns:

Inconștiento. Sa aveti copii frumosi.