| missis4 a întrebat:

Salut.Am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, prima data mi-a facut sex oral, eu am ejaculat iar dupa am fost si m-am spalat cu apa si sapun. Dupa care am introdus cam peste 5 10 min aproximativ 30 de secunde, de cateva ori, penisul in vaginul ei. Avand in vedere ca am introdus doar capul, max 2-3 cm, ce sanse sunt sa fi ramas? Ea are ciclu neregulat, de ex ii vine ciclul la o luna - o luna jum chiar doua luni. Ultimul a inceput pe 12 si noi am facut lucrurile astea in noaptea de 19 spre 20, e posibil sa fi fost in perioada fertila? Ajutati-ma va rog cu perioada asta cat si cu pareri, mersi mult!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care de regula toate ciclurile menstruale au fost mereu mai lungi de 28 de zile rezulta ca in aceasta situatie ovulatia s-a produs teoretic de fiecare data dupa cea de-a 14-a zi a ciclului iar perioada fertila aferenta a inceput de asemenea mereu dupa cea de-a 10-a zi. Daca ciclul menstrual a inceput in data de 12 mai iar penetrarea vaginului s-a produs in data de 20 Mai, rezulta ca evenimentul a avut loc in cea de-a 7/8-a zi adica cu minim 2-3 zile inainte de prima zi care poate fi considerata ca fiund posibil fertila. Intr-o astfel de situatie chiar si daca a existat posibilitatea sa fi ajuns sperma in vagin si in acel caz probabilitatea de a se putea forma o sarcina atat teoretic cat si practic poate fi exclusa in proportie de peste 98-99%. Multa sanatate!

| missis4 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult! Sanatate!

4 răspunsuri:
| KevinLevin a răspuns:

E normal asa ceva.

| Helpme99 a răspuns:

Spermatozoizii pot ramane pe canalul penisului dupa o ejaculare.

| missis4 explică (pentru Helpme99):

Pai m-am urinat si s-au eliminat spermatoizii