| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex cu iubitul meu neprotejat. El spune ca nu si-a dat drumul in mine. Ciclul trebuia sa imi vina ieri, dar nu mi-a venit nici azi. E o problema? Se poate intampla sa raman insarcinata? Va rog ajutati-ma urgent! Multumesc!

26 răspunsuri:
| butterfly27 a răspuns:

Buna,se poate sa fi insarcinata.Si eu am patit chestii din astea si nu era nimic.Dar pentru siguranta fa-ti un test de sarcina. Poate fi si ceva hormanal.Dar pe viitor folositi ceva contraceptiv, ca nu se stie niciodata! pupici

| butterfly27 a răspuns:

Cu placere! Stiu cum e sa stai cu indoiala asta...:*

evenso
| evenso a răspuns:

Sunt sanse sa ramai insarcinata chiar daca nu a dat drumul in tine.
Fa un test de sarcina peste o saptamana din prima urina de dimineata daca pana atunci nu iti vina ciclu, sau daca ciclu va fi altfel decat in mod normal.

| contpublic a răspuns (pentru evenso):

Si daca e sa fi ramas insarcinata, pot sa scap de el acum cat e foarte mic?

| evenso a răspuns (pentru contpublic):

Doar dupa ce se confirma sarcina la ginecolog ( consultatia si ecografia ) cam pe la 5 - 6 saptamani de sarcina.

| contpublic a răspuns (pentru evenso):

Multumesc foarte mult!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru contpublic):

Sărut mîna dar de ce vrei să scapi de el? Nu î ți este milă? Omori un suflet nevinovat, poate nu esti insărcinată poate ai ceva dereglări hormonale, dar faptul că vrei să faci rău unei ființe nevinovate, indică dereglări și probleme în altă parte.

| Silviu591 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Corect, dar decat sa fie chinuit copilul ca are niste parinti iresponsabili sau ca nu-l pot intretine..mai bine asa

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Silviu591):

Te contrazic, m ai bine îl dă spre adopție decît să îl omoare nu?

| Silviu591 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Acum ce sa zic, fiecare cu parerea lui, dar decat sa fie chinuit o viata intreaga, sa ajunga pe drumuri, sa fie in fiecare zi mort de foame etc.
Stiu ca fiecare are dreptul la viata, dar decat sa chinui un suflet nevinovat din cauza ca nu ai putut fi responsabil, mai bine incheie acum totul

| Leutzbv a răspuns (pentru contpublic):

Doamne fereste sa faci asa ceva! Vrei sa ai mustrari de constiinta toata viata? Plus ca este un pacat de neconceput sa iei o viata!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Silviu591):

Nu sînt de acord cu tine. O zi bună.

| Silviu591 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nici nu vreau sa fii, vreau doar sa-mi vezi si punctul meu de vedere. La revedere

| pantofipantofi a răspuns (pentru contpublic):

Daca nu au trecut 72 ore de la contact ia pilula de urgenta, iar pe viitor folositi prezervativ

| UbexFlo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ai dreptate.

Blondiii, nu te gandesti ca o sa-l ai pe constiinta toata viata? Daca tu nu o sa ai remuscari, cei din jur te vor considera o criminala.Totusi e o viata, nu o jucarie pe care o arunci si iti cumperi alta cand vrei tu.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Crede-ma am o varsta prea mica, ca sa pot sa il pastrez. A fost o prostie ceea ce am facut. Multumesc mult

| denysuk25 a răspuns:

Da cati ani ai? Pana la urma esti insarcinata? Ai facut testul de sarcina?

| drhotzu a răspuns:

Atat timp cat nu folosesti metoda contraceptive mereu este un risc sa ramai insarcinata. asa ca data viitoare: durexwinking
in cazul asta poate ca intarzierea este cauzata de factori externi, ca sa stai linistita poti sa faci un test de sarcinawinking
PS: folositi prezervative...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne...cata nesimtire.Si daca doamne-fereste (pentru copil) ai ramas insarcinata? "Scapi de el acum cat e foarte mic"?
Ti-a placut sa o faci, nu? Dar la consecinte cine se gandeste?
Si va mai dati destepte...
Eu sper sa nu fi ramas insarcinata pentru copil.Pentru ca orice decizie ai lua, va fi rau pentru el.

| Leutzbv a răspuns:

Bineinteles ca se poate sa ramai insarcinata. Dar trebuie sa-ti faci un test de sarcina ca sa vezi daca esti sau nu... Daca ai simptomele specifice...asta e. Succes!

| Maya_deci_1993 a răspuns:

E posibil sa intarzie si o saptamana. dar asta nu pentru ca ai facut sex neprotejat si pentru ca este ceva normal sa intarzie. inca nu iti face problele mai asteapta un pic.

| contpublic a răspuns (pentru Maya_deci_1993):

Sper ca asa sa fie! Multumesc mult.

| EdUtU a răspuns:

Bai frate toti va grabiti si nu stati inainte sa vedeti ce si cum fato si tu nu puteai sa il obligi sa ia prezervativ

| Ciocarlan a răspuns:

Daca tu ti-ai dat drumul, atunci poti sa zici ca ai sanse mari sa fii insarcinata, dar daca tu nu ti-ai dat drumu si el si-a dat, nu e nici o sansa sa fii insarcinata. Succes!

| suspecta028 a răspuns:

Poti face un test de sarcina imediat nu dupa o saptamana..gasesti la farmacie (nu stiu exact cum ii zice)..aceeasi problema am avut`o si eu luna asta.mi-a intarziat o saptamana.nu te ingrijora asa repede..cumpara un test si scapi de indoieli.