| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani juamte sunt cu un baiat de 20 de ani. suntem impreuna de un an ...inca sunt virgina air el nu a adus nici-o data vorba de dezvirginare iar acum va trebui sa va spun ceva jenant pentru care nu vreau sa ma judecati :d el nu m-a inselat nici-o data e cel mai cuminte baiat pe care l-am cunoscut si din dorinta de al satisface i-am facut sex oral big grin si cam de jumatate de an tot facem asta el de multe ori este jenat de chestia asta am avut mai multe disctuti si mi-a spus ca i este oarecum rusine de mine ca ii fac asta(mentionez sa spun ca sexul oral e reciproc)si mi-a spus ca chiar daca nu vrea are nevoie de asta: | in fine. Acum intrebarea e dupa cat timp ar trebui sa facem sex adica sa ma dezvirgineze. el mi-a spus ca ma asteapta oricat e nevoie dar nu vreau sa am 30 de ani si tot virgina sa fiu.deci dupa cat timp ar trebui sa facem sex?

14 răspunsuri:
| briosicabriosel a răspuns:

Buna. Poi asa am patit si eu... numa ca eu aveam 13 iar el 21. eeh, mi-a spus ca ma asteapta ca [...]ne jucam si noi ca voi pana la un moment dat cand m-am simtit pregatita si, i-am spus ca vreau, Deci sfatul meu este sa o faci atunci cand te simti tu pregatita, daca va protejati, o sa fie totul Ok, sper sa te fi ajutat

| ccriss a răspuns:

Nu este o varsta la care ar trebui sa faci sex. Oamenii au evoluat iar acum dupa cum e preanumit secolul viteza ginecologii spun ca pe la 17 ani ar fi oke dar fiecare face cand e pregatit daca u esti pregatita poti sa faci si mai devreme sau mai tarziu depinde. Umpic esti cam tanara pentru asta din punct de vedere al cunostintelor.Trebuie sa te documentezi in legatura cu sexul sa nu apara incidente neplacute sfatul meu ar fi sa mergi sa discuti cu un ginecolog amandoi chiar el va poate sfatui cel mai bine stiu ca e jenant dar el tiar putea da cel mai bun sfat sa nu`ti fie rusine big grin daca vrei poti mere si singura si eu cand am fost prima daca aveam emotii foarte mari dar acum cum am o problema de gen ma ajuta Bafta :*

| Cita a răspuns:

Stii,eu nu am o problema cu diferenta de varsta, dar, la 14 ani sa faci sex oral, unde mai este respectu de sine? Daca chiar te iubeste, te va mai astepta vreo 2-3 ani. Daca nu, sa fie sanatos.

| Supps a răspuns:

Fa-o atunci cand o sa te simti tu toatal pregatita pentru asa ceva.

| AdelixA a răspuns:

18 Draguta. Daca te iubeste te va astepta.Desi e cam mare diferenta de varsta.Dar cine sunt eu ca sa ma pun in calea fericirii voastre?
Asteapta de fapt pana nu mai poti ca sa zic asa. Daca nu ai rabdare, dar ca sa ai o viata de cuplu prematura pe la 16-17-18 varste indicate.By,by

| feefeee a răspuns:

Ar trebui sa faci sex oricand vrei tu tinand cont de anumite chestii cum ar fi dezvoltarea corporala s.a.m.d.Tu deja ai facut sex oral deci nimic nu te opreste sa faci si altfel de sex, oricum psihic esti ca si dezvirginata.Trebuie totusi sa iei in considerare riscurile la care te supui incepand sa faci sex vaginal.

| StyLLeZoR a răspuns:

Mai asteapta si tu 2-3 ani! funda?puppy dog eyes

| teodoriykajocheriytza a răspuns:

De preferabil ar fi la 18 dar daca va iubiti cu adevarat nu am eu ce sa caut in calea fericirii voastre. vezi ca o problema ar fi parinti deoarece esti minora. ti-as sugera sa nu dicuti cu ei despre asta si sa astepti pana la 16. succes.

| Henrik_Prager_2002 a răspuns:

Asta se numește pedofilie.Trebuie anunțate autoritățile cât mai repede, deoarece iubitului tău i-ar sta bine la pușcărie dacă a făcut oral cu o minoră. Sper că vei lua în seamă sfatul meu!

| Puufarinaa a răspuns:

La 14 ani jum faci oral:o!? D-neee.nu pot sa cred ce am citit! in fine. eu zic sa renunti la oral si cand te simti mai pregatita. fa tot ce simti! FUNDA!batting eyelashes

| anndy12 a răspuns:

Hmm nu stiu ce sa zic pentru tine... eu zic sa ma.i astepti putin pentru ca nu este bine sa te dezvirginezi de la 14 ani... eu zic sa ii faci un mic test. pune.ti cea mai buna prietena sa se dea la el (sa.l sarute, sa.i vorbeasca cu beibii, sa se puna la el in poala si sa.i zica ca.l doreste in pat acum! ) daca el accepta iti spun sigura ca nu merita sa faci acest sacrificiuwinking. Daca iti este fidel si dupa ce prietena ta ( sa fie frumoasa si "buna' ) s.a dat la el.zic sa m.ai astepti o saptamana si apoi sa o faci. Iti urez succes si sa te protejezi happy Funda?batting eyelashes

| Orte95 a răspuns (pentru anndy12):

Cea mai buna varianta!
Dar nu neaparat o prietena de a ta pentru ca ar putea sa banuie... cauta si tu o fata si roaga sa iti faca sarviciu asta big grin

| anonim_4396 explică (pentru anndy12):

Am facut asta si a respins-ohappy

| WitHYOu a răspuns:

Si eu tot 14 jum am. si am facut-o de la 13 jumate...prietenul meu tot 20 are si suntem impreuna de 3 ani. M-a asteptat doi ani, nu m-a inselat, si nici nu am facut ceea ce ai facut tu. Pur si simplu ne-am abtinut pentru ca ne iubim. Dupa doi ani am decis sa o fac, imi era si mila de el...pt k ii era greu sa se abtina asa mereu. Nu imi pare rau de ceea ce am facut si nici nu imi pasa de ce zic ceilalti. Fa ce iti spune inima si daca crezi ca el merita sa o faci atunci numai sta pe ganduri. happy