| andreeadeea27 a întrebat:

Am 14 ani si jumatate si vreau sa imi incep viata sexuala dar nu stiu absolut nimic despre asta ma puteti ajuta
?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai asteapta vreo 4 ani si atunci vei sti cate ceva despre asta.

28 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu trebuie sa te grabesti, ai timp pentru asta, trebuie sa fi pregatita fizic si psihic, sa stii mai bine despre ce e vorba, pentru ca iti asumi mai multe riscuri, si trebuie sa fie cu un baiat de incredere pe care sa il iubesti si sa te iubeasca, gandeste-te bine inainte de a face acest pas, ca poti sa regreti mai tarziu...

| liz23 a răspuns:

Trebuie sa stii.ca actul in sine implica maturicate, atat a ta cat si a relatiei, incredere in sentimentele dintre voi si exclude in totalitate vreo demonstratie de iubire. Din punct de vedere medical, nu e bine pentru la varsta pe care o ai, corpul tau inca nu e pregatit, risti sa te imbolnavesti. Din punct de vedere psihic.nu e ok, ar implica sa cresti mai repede decat in mod normal. Vorbeste cu cineva apropiat tie, nu de aceeasi varsta, cineva cu experienta, nu te arunca in ceva care te poate depasi ca situatie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca te grabesti, cu atat mai mult cu cat nu cunosti nimic despre sex.Cand vrei sa iti incepi viata sexuala trebuie sa te gandesti ca in luna urmatoare trebuie sa mergi la un control ginecologic impreuna cu unul din parinti (pentru ca esti minora), esti predispusa la cancer de col uterin deoarece ai sub 18 ani si organele tale genitale nu sunt suficient dezvoltate, trebuie sa te feresti de bolile cu transmitere sexuala, si de o sarcina nedorita folosind prezervativul.La ficare 3 luni trebuie sa mergi la control ginecologic insotita de unul din parinti.

| madalicious a răspuns:

Hmmm.ma gandeam sa iti raspund la intrebarea asta peste vreo 2-3 ani. dar iti raspund acum... esti cam mica pentru a-ti incepe viata sexuala ai 14 ani si u te gandesti la sula?! ar trebui sa ai putin obraz si sa te gandesti de 2 ori inainte sa faci prostia sa faci sexwinking

bafta!

| bluesky a răspuns:

Faci cea mai mare prostie din viata ta! NU iti incepe viata sexuala, la varsta asta ar trebui sa ai primul sarut nu primul contact sexual! Cum ai spus si tu, nu sti nimic despre asta, poate la el nu e prima data, are experienta si isi doreste sa exprimenteze mai mult...iti imaginezi? Mai bine nu, poate ca doar te foloseste si te prosteste sa te culci cu el...parerea mea! Iar daca tot vrei sa iti incepi viata sexuala, documenteaza-te cautand pe net, intreband un specialist si... cel mai important parerea mea, este ca orice trebuie sa vorbesti cu parintii, dar ma indoiesc ca parintii tai ar vrea sa iti incepi viata sexuala asa devreme! Decitia iti apartine! Pa!

| Corinne a răspuns:

Tu esti sigura ca vrei asta?
Ar fii bine sa te gandesti de 2 ori ca sa incepi o data.

| Crisu_8081 a răspuns:

Abia ti-ai luat buletinu'! Mai asteapta si tu!

| IuliaWosster a răspuns:

Hey. eu as zice sa mai asteptihappy inca esti boboc. esti mica si corpul tau nu este pregatit pentru asa ceva. nu ai inca cunostinte pentru asa cevahappy. daca vrei s-o faci. pentru ca majoritatea fetelor incep cu 14 ani. eu as zice sa fi diferitawinking sa mai astepti la 17 ani sti destule si va fi frumos. daca o faci acum nu sti nimic o sa te doarahappy mai ai rabdare mai gandeste-te nu fi ca toatele fetele fi specialawinking

| amoremioX a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mai astepti,, esti prea mica

| r8driver a răspuns:

A-ti spun eu, dar cand o s-a amplinesti 17 ani...
Multi anainte.

| r8driver a răspuns:

@noname urmatoarea ta intrebare suna cam asa!
Ce sa fac k m-a parasit iubitu? Sunt disperata dupa el, cu el me-am anceput veata sexuala si acum s-a dus la alta, va rog ajutati-ma!

| NoName0011 a răspuns:

Tu candesti ce spui? asa devreme.mai ai timp sa iti incepi viata sexuala.esti tanara.traieste viata o data ai 14 ani.prea devreme

| alexuzha a răspuns:

Ai 14 ani draga mea. te crezi asa mare...bai eu chiar nu inteleg unele fete...

| Georgianaaa93 a răspuns:

Andreea gandeste-te esti foarte mik mai asteapta si uh macar pana la 16-17 eu am 16 ani si 2 luni si vreau sa imi incep viata sexuala acum asa ca uh mai asteapta ca esti prea mik

| bia_9509 a răspuns:

In primul rand esti foarte foaarte mica pentru asa ceva, apoi inainte sa iti incepi viata sexuala trebuie sa te informezi despre avantaje-dezavantaje, protectie, ce ti se intampla dk etc etc, riscurile, bolile care le poti lua si risti mai mult sa ai cancer de cl uterin pentru ca esti forte mica. Uite un sfat: mai asteapta pentru ca esti copil inca, eu am 17 ani si nu am avut niciun contact sexual desi stiu riscurile, bolile si majoritatea lucrurilor ce r trbeuiis a le stiu... plus ca pentru -ti incepe viata sexuala er trebuii sa ai o relatie mai serioasa si stabila ceea ce la varsta ta e aproape imposibil... Nu face o prostie!

| bia_9509 a răspuns:

Acum nu-ti dai seama dar nu esti destul de matura pentru asa ceva...

| noname_3387 a răspuns:

Ce`aveti mha q ea.
si eu tot la 14 ani mi-am inceput`o.si sunt perfect sanatoasa!
acu depinde si d persoanathinking sau nu stiu.
oriqm.iti zic un sg lucru.doar.ai grija la baiat.adica.sa fie un tip al care chiar tii.si sa fii sg k si el tine la tine.
si.
1.folositi prezervativ.ar fi bine ca baietu sa fie putin experimentat.sa stie cum sa-l puna
2.totul va veni de la sine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ești foarte mică pentru așa ceva.
În primul rând nu este sănătos pentru organism, nu ai ajuns la maturitate. Aceasta din urmă are loc între 18 și 20 de ani.
Pentru ce vrei să te îmbolnăvești? Îl iubești chiar atât de mult, îți controlează viața, este dependentă de el?
Bucură-te cât mai este timp de copilărie, este cea mai frumoasă perioadă a omului din viață.
Uite, citește aici, ce te așteaptă: www.seximus.ro
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce prostuta mai esti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsurile voastre si am inteles ca sanatatea mea e pe primul loc:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 14 ani in mai fac 15 si vreau sa imi incep viata sexuala, am tot ce imi trebuie si prezervativ ca sa ma protejez dar nu am fata, ma poate ajuta cineva? tu de unde esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii alegerea ta nu cred ca ar vi bine dar totusi eu mi-am inceput viata sexuala la 17 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreea si eu aveam 14 ani si m-am culcat cu prietenu meu dupa 6 luni nu s-a schimbat nimic in relatia noastra ba chiar ma iubeste mai mult mai avem cateva zile si facem 1 an apropo acum am aproape 15 ani. Nu m-a durut deloc sa stii si totul a venit de la sine daca el e experimentat o sa faca toata treaba. Bafta!

| Ioana_7086 a răspuns:

Hi!

Mai gandeste-te...
Vei regreta mai tarziu...
O sa suporti consecintele

| ad3lyna_9128 a răspuns:

Wow la 14 ani tu vrei sa faci pasul asta? nu iti recomand... in primul rand esti prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala la varsta asta, apoi trebuie sa fii sigura ca baiatul cu care vrei s-o faci te iubeste.mai tarziu vei regreta. Documenteaza-te in legatura cu asta daca spui ca nu stii absolut nimic in legatura cu asta nu e asa de simplu. Mult noroc! :*

| andreeadeea27 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri am inteles ce vroiam sa inteleg va multumesc mult:*

| andreeadeea27 explică:

Ok va multumesc la toti pentru raspunsuri m-am gandit mai bine si am inteles ce vroiam sa inteleg...multumesc mult:*

| andreeadeea27 explică:

Va multumesc pentru raspunsurile voastre si am inteles ka sanatatea mea e pe primul loc:*