| Loveyoukiddy a întrebat:

Am 14 ani si mi-am inceput viata sexuala saptamana trecuta.Am facut neprotejat dar nu a ejaculat in mine.La penetrare nu mi. a curs sange insa m-a durut tare [durerea a disparut dupa 2 3 min]. Prietenul meu merge pe 15 ani si suntem de 9 luni impreuna.Credeti ca e bine ca am inceput. o acum?
A si a doua seara ma durea foarte tare jos in partea stanga... Ce sa fie? Parintii lui stiu si sunt de acord.

Răspuns Câştigător
| xJess a răspuns:

Buna happy
Ai grija daca nu ati facut protejat, lichidul preejaculator (prespermatic) contine spermatozoizi! Daca iti intarzie menstruatia, sa faci un test de sarcina ca sa fii sigura!
Parerea mea este ca nu e bine ca ti-ai inceput viata sexuala acum ...ai toata viata inainte sa faci lucruri de genul asta.Si in primul rand, s-ar putea sa-ti para rau dupa...crede-ma ca stiu ce zic, mie una imi pare foarte rau ca am facut acest pas devreme, si nu stiu sigur daca am ales persoana potrivita, dar sper sa nu treci prin acelasi lucru ca si mine.
Si in legatura cu durerea, poate fi orice, dar daca va continua sa te doara, consulta un medic, sa nu fie ceva grav.

23 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Important este sa stie parintii tai, fiindca cu ei vei merge la ginecolog (obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale si la intervale de maxim 6 luni dupa aceea) si ei vor suporta costurile investigatiilor si tratamentelor pe care le vei face pentru a intarzia aparitia leziunilor precanceroase de col. In plus, daca esti insarcinata (posibilitatea e de minim 30%), probabil tot parintii tai te vor ajuta sa nasti si sa cresti copilul.

Abh
| Abh a răspuns:

Pacat ca iti incepi viata sexuala atat de prematur si mai grav, fara protectie. Am avut prea multe paciente gravide, de 14-15 ani care au realizat prea tarziu ce au facut. Regretele ulterioare sunt de prisos, asa ca te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog pentru sfaturi contraceptive.

| elasexygagica a răspuns:

E ok atunci daca va iubitilove struck sa va tinalove struck spor si la mai multe pozitii sexuale satisfacatoarelove struck

| Barbiiiiee a răspuns:

Nu inteleg pentru ce criticati.adica *** garantati voi ca o sa fie vreo curva pe viitor? Nu sunt nici eu de acord, dar nu va inteleg. intrebarea ei a fost alta.a intrebat oare de ce o doare.va apucati voi sa criticati.PERFECTILOR. fiecare face ce vrea cu viata lui...bine ca voi va incepeti viata sexuala la 20 de ani, bravoo.sunteti realizati, dar daca asta a fost alegerea ei, ASTA E.Cainele moare de fuga si prosti de grija altuia...Aici pe TPU se ajuta oamenii nu se crititca desteptilor!

| trăncănici a răspuns:

Ai grijă să nu faci vreo anexită! Ai stat prea mult timp dezbrăcată,în spaţiu friguros sau te-ai spălat cu apă rece! Ar trebui să ai grijă de "ea"dacă tot i-ai spart geamu'! A deveni femeie,nu se cheamă doar a face sex(cu atît mai mult neprotejat!),ci şi a o îngriji ca pe cea mai scumpă unealtă a feminităţii! N-o mai spăla cu apă rece şi nu face sex în locuri friguroase,fără să te acoperi cu o pătură ceva! Şi nu face sex fără îmbăiere de ambele părţi în prealabil! Pe penisul, limba, mîinile etc.nespălate,sunt miliarde de microbei! Dacă-i înfiezi,ai pus-o! Să zici mersi doar de o anexită, să nu fie vreun sifilom, fă-ţi nişte analize! Bolile sexuale netratate aduc pagube multiple!

| AllinaDaniella a răspuns:

Nu,nu este bine ce ai facut. Esti mica si fara minte, dar cine stie, poate nu o sa regreti chestia asta mai tarziu.

| AdelinaMe a răspuns:

Nu e bine. Pt el ca baiat da dar pentru tine ca fata nu.

| zgomotoasa a răspuns:

E foarte rau ca ai facut-o neprotejat! Tu iti dai seama ce urmari poate avea? Cel mai bine ar fi sa-i spui mamei tale si sa mergeti la un contorl ginecologic.
Cu astfel de lucruri nu se glumeste!

| Loveyoukiddy explică (pentru zgomotoasa):

Lichidul preejaculator stiu contine spermatozoizi dar la el acest lichid intarzie sa apara! de ceva vreme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi doresc un viitor strălucit pe centură. Doamne, în astfel de momente îmi doresc să fiu naibii băiat sau câine, nu fată, că îmi faci genul de ruşine. Şi ce mai faci, ce mai zici, ciclul ţi-a venit măcar dacă tot ţi-o pui de acum?

| LikeNobodyElse a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca bine mai zici straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru LikeNobodyElse):

Mi-aş fi dorit să nu se ajungă în situaţia să spun asta, dar nu îmi convine că am dreptate.

| LikeNobodyElse a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu asta e.ce sa facem, asta e noua generatie, parinti care le cumpara calculatoare de la o varsta frageda, si inclusiv internet, televizoare cu posturi porno necodate si etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LikeNobodyElse):

Sunt sigură că şi în trecutul îndepărtat erau cazuri din astea (mai puţine ce-i drept), dar nu se lăuda nimeni. Dar uită-te şi tu, părinţii au fost de acord ca tipa să se reguleze, la 14 ani. Halal părinţi, ce să mai zic de odrasla lor!

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai normal ca parintii lui au fost de acord, ca oricine vrea ca baiatul lui sa le distruga anal pe curvistinele proaste de 14 ani, inca de la o varsta mica.Si eu as fi fost de acord. Daca curva-i proasta, ce te opreste s-o ****, indiferent de varsta ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

''ca oricine vrea ca baiatul lui sa le distruga anal pe curvistinele proaste de 14 ani, inca de la o varsta mica'' - de ce?
Da, sunt de acord la faza cu vârsta, dar restul?

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as fi de acord, pentru ca aici intra si reputatia.Bineinteles aici intra si relatia matematica sexuala,putin misogina,cum ca unul care **** cat mai mult,mai usor, si mai devreme e genial si una care se **** cu cat mai multi, de cat mai mica posibil e o curva.Aia-i o curva, dar eu m-as bucura sa am baiat care sa fie mare fu-ta-lau. smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Mi se pare o porcărie chestia asta. Şi dacă se f"""" cu mai mulţi şi nu e într-un cuplu, de ce să fie considerată curvă? Aşa şi în cazul băieţilor, ei de ce nu ar fi consideraţi pe principiul ăsta ''curvi''? Şi nu, asta care a făcut-o la vârsta asta este proastă deoarece nu s-a informat asupra riscurilor. La băieţi nu sunt mai deloc, dar la noi... pff, nu e de glumit.

| LikeNobodyElse a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca erau chiar asa de rare.si mai ales la o varsta asa de mica happy.Pai cum sunt parintii asa sunt si copii

| Loveyoukiddy explică (pentru anonim_4396):

Jelli nu ma laud.am intrebare ceva consider ca era nevoie sa spun nu numai ca am doare cv trebuia sa spun si de la ce cred ca e pentru ca voi sa stiti.nu ma laud. avem deja 9 luni si ne iubim.parintii lui au aflat dupa si nu ca au fost de acord am gresit eu aici nu au reprosat nimic pana la urma nu am facut nimic rau

| Loveyoukiddy explică (pentru Dumnezău):

Fata care are un baiat si se fu*te cu toti adiak nu cu toti cu mai multi are mai multi parteneri da e curva.Dar eu sunt al prima relatie sex cu prim baiat din viata mea.Banuiesc ca asta e parerea ta fiindca esti baiat.Fiecare face pasu asta in viata si fiecare la mom cand se simte pregatit.Nu condamn niciun comentariu care mi-a fost scris cu toate ca au fost mai multe rautati decat sfaturiwinking Multumesc tuturor oricum:*

| marcuvlad a răspuns:

Daca vrei iti ofer eu consultati gratuit laughing rolling on the floor