| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si n-am vorbit niciodata cu o fata real, nu am subiecte comune cu fetele, eu sunt pasionat de literatura, vioara ( cand am timp liber cant la vioara ), de muzica. n-am avut niciodata o prietene, pana si cele mai urate fete mi-au spus ca sunt urat si seman cu un cocalar... ce as putea schimba pentru a discuta cu o fata cat de cat normala laughing va multumesc

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aspectul(daca zici ca asta le deranjează si toate iti spun același lucru)Cat despre subiecte de discuție, variază in funcție de vârsta si cultura generală a fetei cu care vorbești.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Din contra, nu ma consider urat, singurul dezavantaj este ca sunt mai plinut, tocmai ca nu prea ai ce discuta cu fetele din ziua de astazi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai,dar la 15 ani probabil ca e mai greu.Sau nu cauți tu unde trebuie.

| chazz a răspuns:

Baga tare la vioara sa ai o viata buna, fetele lasa ca o sa vina ele, stai linistit.

| NRazvan a răspuns:

Daca un pasionat de muzica si literatura nu are ce discuta inseamna ca nimeni nu are... pentru fizic ai putea sa incepi sa faci niste exercitii acasa, gasesti tot felul de tutoriale pe yt si aplicatii sa te ajute in legatura cu asta. Cauta in alte locuri fete cu care sa diacuti, fete ceva mai dezchise la minte, nu unele care inca viseaza la unicorni...

| anonim_4396 explică (pentru NRazvan):

Multumesc pentri raspuns, fac un sport ( kickbox ), multumesc mult pentru sfat.

| Robi673547 a răspuns:

Este mai important cum arati la fata decat la corp. Adica un baiat slab, normal, fara muschi dar frumusel la fata poate castiga concurenta cu un baiat lucrat la sala dar urat la fata. Dupa mine trebuie sa lucrezi la aspectul fetei, adica sa iti gasesti o frizura ok care sa iti placa tie, poate sa te pensezi putin ( nu exagerat ) si punctele negre de pe fata.
Si corpul tau conteaza dupa fata, nu zic ca nu e bine sa ai un corp lucrat, dar eu cred ca mai mult conteaza fata decat corpul.
Deci conteaza si corpul, insa nu este un aspect care face diferenta clar.

Aaaaa. si foarte mult depinde cu ce fel de fata vorbesti. Degeaba arati bine daca nu ai acel ceva pentru ea...

In concluzie totul e incurcat sa zic asa. cand e vorba de fete.
Tu incearca sa iti gasesti o freza, sa te pensezi( intr o limita ) si sa te apuci de sala pentru ca daca nu esti sa zic " frumusel in ochii fetelor trebuie sa ai si un corp ( sa compenseze ) ca sa zic asa... Dar ca sa fie totul si mai ciudat, poti da de o persoana pe care sa o placi si ea sa te placa pe tine EXACT asa cum esti.

Dar tu apuca-te de sport si continua cu vioara si cu literatura. Trasaturile fetei se pot schimba enorm pana la 18-19 ani. Asa ca nici nu prea ai nevoie de "dragoste" pana termini liceul, doar aventuri daca se poate, fara sa te indragostesti daca e posibil ca e aiurea dupa.

AAA, si destul de important, stilul vestimentar. Schimba ti look-ul daca se poate.